Janko ispao posle “maratona”

Pošto je pobedio Bernarda Tomića (ATP 27.), Janko Tipsarević je u drugom kolu turnira u Minhenu poražen od tenisera iz Dominikanske Republike Viktora Estrelje Burgosa rezultatom 2-1, po setovima 6-4, 6-7, 7-5, posle dva sata i 22 minuta igre.

tipsarevic

Inače, Burgos je 51. na atp listi i pre dva dana eliminisao je Viktora Troickog. U borbi za četvrtfinale očekuje ga duel sa pobednikom meča između Radeka Štepaneka i Roberta Bautiste-Aguta, koji je postavljen za trećeg nosioca.

Za samo pola sata Janko je “pao” u prvom setu. Burgos je napravio dva brejka u nizu, Srbin je vratio jedan, ali je to bilo malo da ozbiljnije pripreti rivalu. U drugom su jedan i drugi solidno servirali, mada se Tipsarević suočio sa tri brejk lopte, ali je sve tri spasao i uveo set u taj brejk. Odlučujući gem je Janko perfektno odigrao, nije dozvolio protivniku ni da mu pripreti pa je nakon druge set lopte izjednačio rezultat u setovima.

Potom je najavio preokret, pošto je Janko poveo sa 3-1. Onda je stao, Burgos je napravio dva brejka u nizu i na Tipsarevićev servis iskoristio drugu meč loptu za pobedu od 2-1.