Janko i Novak kroz kišu do četvrtfinala

Nakon Ane Ivanović, Srbija je dobila još dva predstavnika u četvrfinalu turnira u Njujorku. Nakon odlaganja i prekida zbog kiše Janko Tiparević i Novak Đoković izborili su četvrtfinalna mesta pobedama u tri seta. Janko savladavši nemačkog tenisera Filipa Kolšrajbera rezultatom 6-3 7-6 6-2, a Novak pobedom nad švajcarskim teniserom Stanislasom Vavrinkom 6-4 6-1 3-1, kada mu je  protivnik predao.

Tipsarević je juče započeo meč i odmah poveo sa 5:2 u prvom setu protiv Nemca, pre nego što ih je prekinula kiša. Srbin je u nastavku lako dobio prvi set sa 6:3.

U početku drugog seta bio je veoma siguran na servisu i u osmom gemu uspeo je da posle brejka povede sa 5:3. Nemac se ipak izvukao i vratio u set izjednačivši na 5:5. U nastavku seta nije bilo brejka pa se otišlo u taj brejk, koji je Janko dobio sa 7:5.

U trećem setu, Janko je nastavio  u istom ritmu i vrlo brzo dolazi do prednosti od 5-2. Na servis Nemca, Janko dolazi do meč lopte, i nakon dva sata i dvadeset tri minuta igre Janko odlazi u četvrtfinale, kao i prošle godine, gde ga u borbi za prvo GS polufinale čeka David Ferer.

Novak je kontrolisao igru od samog početka, napravio je brejk na startu i poveo sa 5:2, a jedini trenutak kada ga je Švajcarac ugrozio bio je krajem prvog seta kada je Kolšrajber uspeo da nadoknadi zaostatak, napravio je brejk i stigao do 5:4. Servirao je za izjednačenje, ali je Novak odmah uzvratio brejkom i dobio prvi set sa 6:4.

Drugi set trajao je samo 21 minut i već tada se videlo da sa Švajcarcem nešto nije u redu. Novak je drugu deonicu dobio sa ubedljivih 6:1, a posle prvog brejka u trećem setu i vođstva Đokovića od 2:1, Vavrinka je zatražio medicinski tajmaut. To mu ipak nije puno pomoglo pošto je Novak dobio sledeći gem na svoj servis, posle čega je Švajcarac odlučio da preda meč.

Đoković će u četvrtfinalu US Opena igrati protiv Huana Martina del Potra koji je pobedio Endija Rodika, u njegovom, kako navodi,  poslednjem meču karijere, 3:1 po setovima.

Preostala naša takmičarka u ženskoj konkurenciji, Ana Ivanović, igraće noćas, po centralnoevropskom vremenu, protiv Amerikanke Serene Vilijams.