Janko dobio maraton, Viktor ne

Janko Tipsarević je odigrao još jedan meč od pet setova i to u prvom kolu US Opena. Srpski teniser je bio apsolutni favorit, što je na kraju i dokazao i savladao Francuza Gijoma Rufana sa 3:2 (4:6, 3:6,6:2, 6:3, 6:2) posle tri sata i 40 minuta igre. U drugom kolu US opena igraće protiv Brajana Bejkera, koji je bio bolji od Jana Hajeka.

Bilo je potrebno malo vremena Janku Tipsareviću da “ubaci u brzinu”, tačnije dva seta, a kako nas je navikao na preokrete i mečeve od po pet setova nismo bili mnogo iznenađenji.

Rufan je realno dosta lošiji teniser od drugog reketa Srbije, pa i pored kaskanja od dva seta bilo je realno da se Janko probudi i izvrati udarac. Na vreme se Tipsarević trgnuo, a ni dva izgubljenja seta ga nisu demoralisala, pa od od trećeg dela zaigrao kako da je tek izašao na teren i pokazao Francuzu ko je osmi, a ko 129. teniser na svetu.

Sve do petog gema prvog seta su igrači bili sigurno na svoj servis, da bi prvi napao srpski teniser. Janko je oduzeo Francuzu servis i poveo 3:2, ali nije uspeo vođstvo da potvrdi na svom servis gemu, pa je Rufan odmah utvratio i izjednačio na 3:3. Napadao je Tipsarević u nastavku 129. tenisera na ATP listi, pokušao da dođe do prednosti, ali nije uspeo, jer je u desetom gemu posustao, napravio dve greške, pa je Rufan poveo 30:0, a potom iskoristio prvu brejk loptu za vosđtvo u setovima od 1:0. Janko je dobro počeo u nastavku meča, odmah napravio brejk. Dobro se držao do šestog gema, kada je Francuz uzvratio, stigao do izjenačenja, a potom i do vođstva od 5:4 da bi lako dobio poslenji gem za vođstvo od 2:0 u setovima.

Konačno, Janko se probudi i postao svestan da je u Njujorku na poslednjem gren slemu sezone. Furiozno je odigrao treći set, bila su mu potrebna samo 33 minuta da napravi dva brejka. U četvrtom gemu je poveo sa 4:1 i nije dozvolio Franzucu da se vrati u meč, pa mu je oduzeo servis i u osmom gemu i dobio treći set sa 6:2. Inače, tokom ovog dela igre Janko je izgubio samo jedan poen na svoj servis.

Kao i u minulom setu, osmi teniser sveta je odlučujuću prednost stekao u četvrtom gemu, kada je poveo 3:1, pa je do kraja odigrao rutinski za izjednačenje u setovima od 2:2, dok je u četvrtom setu slavio 6:3. Nastavio je Srbin da dominirao i u petom setu, u dva navrata oduzeo servis Francuzu u prvom i sedmom gemu i na kraju slavio sa 3:2

Sa druge strane, Viktor Troicki je završio svoje učešće na ovogodišnjem US openu. Iznenađujuće ili ne, tek on je danas izgubio od Stebea, sa 4-6 4-6 6-3 2-6.

IZVOR: Sportal, Nettenis