Izner u dva taj-brejka pobedio Troickog

vikViktor Troicki nije uspeo da se plasira u treće kolo mastersa u Monte Karlu pošto je poražen od Džona Iznera sa 2-0, po setovima 7-4(4), 7-6(5), nakon sat i 43 minuta igre. Ovo je srpskom teniseru drugi poraz od američkog tenisera, koji će u narednom kolu igrati protiv Rafaela Nadala, koji je osam puta trijumfovao na ovom turniru.

Viktor je u prvom setu spasao tri brejk lopte, a set je odlučen u taj-brejku. Jedini mini brejk napravio je Izner, poveo sa 5-3 i prvu set loptu iskoristio za vođstvo od 1-0. U drugom delu Izner je bio na velikim mukama. Viktor je imao sedam brejk prilika, ali nije uspeo da profitira. Amerikanac je svaki put našao način da se izvuče odličnim servisima, pa je uveo set u novi taj-brejak. Poveo je sa 5-3, Troicki je spasao dve meč lopte, ali ne i treću, pa se nakon sat i 43 minuta Izner plasirao u osminu finala.