Izner izbacio Đokovića u četvrtfinalu

novak sinsinati 2013Srpski teniser Novak Đoković nije uspeo da se plasira u polufinale Mastersa u Sinsinatiju. Bolji od tenisera iz Srbije bio je Amerikanac Džon Izner rezultatom 2-1, po setovima 7-6, 3-6, 7-5.

U prvom setu igralo se gem za gem, dobro su servirali i jedan i drugi teniser pa je prvi deo igre morao biti završen u taj-brejku. U „trinaestom gemu“ bolje se snašao Džon Izner, napravio mini-brejk za 4-3 i to je bilo dovoljno za osvajanje ovog dela rezultatom 7-5, te konačnih 7-6 u prvom setu.

Drugi set počeo je bolje teniser iz Srbije. Novak Đoković je već u drugom gemu oduzeo servis Izneru, a potom i materijalizovao prednost za velikih 3-0. U nastavku seta Srbin je održavao stečenu prednost i tako došao do izjednačenja osvojivši drugi set rezultatom 6-3.

Treći set bio je nalik prvom. Izner je bio vidno umoran, ali je ipak čuvao svoj servis. Kada su svi pri rezultatu 6-5 za Amerikanca očekivali taj-brejk, Džon Izner je iskoristio nekoliko grešaka Novaka Đokovića i iskoristivši drugu brejk, tj. meč loptu uspeo je da savlada najboljeg tenisera na svetu rezultatom 2-1. Rezultat u trećem odlučujućem setu bio je 7-5  za tenisera iz Sjedinjenih Država.