IW: Titula za Pospišila i Soka

Kanađanin Vašek Pospišil i domaći igrač Džek Sok osvojili su Masters u Indijan Velsu u konkurenciji muških dublova. Oni su u finalu sa 6-4, 6-7(3), 10-7 savladali osvajače Australijan opena, Italijane Simonea Bolelija i Fabija Fonjinija. Ovo je njihova treća zajednička titula, prva ove sezone. Prethodne godine bili su najbolji na Vimbldonu i na turniru u Atlanti.

dublovi

Kanadsko-američki tandem je odneo pobedu nakon 103 minuta igre, mada je sve moglo da bude rešeno i u dva seta. Nakon što su sa 6-4 rešili prvi set u svoju korist, u drugom su imali brejk prednosti. Ipak, pred kraj su popustili i dozvolili Italijanima da dođu do set lopti, od kojih su iskoristili  sedmu i izjednačili u setovima. U super taj-brejku nisu popustili, lako su stigli do velike prednosti koju su očuvali do kraja i sa 10-7 dobili ovaj deo meča.

Pospišil i Sok su bili postavljeni za osme nosioce, a u četvrtfinalu su eliminisali braću Brajan, dok su u polufinalu bili bolji od Zimonjića i Matkovskog.