IW: Poraz Dušana posle tri seta

lajovicDušan Lajović uspeo je da prođe kvalifikacije za Masters u Indijan Velsu, ali ne i 1. kolo. Njega je sa 6-7, 7-5, 6-4 savladao Čeh Lukaš Rosol posle velike borbe koja je trajala 2 sata i šest minuta.

Lajović je na startu meča napravio brejk i poveo sa 2-0. Prednost brejka čuvao je sve do 5-4 kada je na servisu za set izgubio gem. Ipak, Lajović u taj-brejku sa ubedljivih 7-2 uspeva da osvoji prvi set.

U drugom setu vodila se velika borba. Teniseri su propuštali brejk lopte, ali je Čeh u jedanaestom gemu napravio ključni brejk za osvajanje druge deonice rezultatom 7-5. U trećem setu viđena je samo jedna brejk lopta, ali nažalost za Rosola koji ju je odmah iskoristio i stekao veliki kapital od 3-1. Do kraja seta Rosol je rutinski čuvao servis i izborio plasman u 2. kolo.

Izvor slike: Sportska centrala