IV: Siguran start za Krajinovića, Lajović poražen

Filip Krajinović plasirao se u treće kolo mastersa u Indijan Velsu, dok je Dušan Lajović poražen posle velike borbe.

Filip Krajinović, 25. nosilac je u meču drugog kola ubedljivo savladao kvalifikanta iz SAD Mičela Krugera sa 6-2, 6-2.

Po dva brejka bila su dovoljna Filipu da uzme oba seta. Ako ne bude iznenađenja, Krajinović će u narednoj rundi igrati protiv prvog tenisera sveta, Rodžera Federera, koji na startu igra protiv Argenitinca Federika Delbonisa. Njihov duel je prekinut zbog kiše pri vođstvu Švajcarca od 1-0 u setovima i 2-2 u drugom setu.

Dušan Lajović je završio svoje učešće na ovom turniru, porazom u drugom kolu od Korejca Hjeona Čunga sa 1-2, po setovima 7-6, 3-6, 3-6.

Odličan otpor pružio je Lajović, pogotovo ako uzmemo u obzir da je dobio prvi set nakon taj-brejka i velike borbe. U prvom setu viđeno je po tri brejka na obe strane, da bi se set na kraju okončao rezultatom 11-9 u taj-brejku u korist srpskog tenisera. U ostala dva seta, Čung je zaigrao bolje i sa po 6-3 prošao u narednu fazu turnira. Meč je završen posle dva sata i 51 minut igre. Dušan je prošle godine ispao u 4.kolu pa ga na novoj listi čeka veliki pad i ispadanje iz top 100.