IV: Lajović rutinski, Krunićeva završila učešće u prvom kolu

Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo mastersa u Indijan Velsu, dok je Aleksandra Krunić poražena na startu istog turnira.

Lajović je u prvom kolu pobedila Lukaša Lacka iz Slovačke rezultatom 6-4, 6-4.

Naš teniser je do rutinske pobede došao tako što je napravio tri brejka u celom meču, dok je on jednom dozvolio Slovaku da mu oduzme servis. U sedmom gemu prvog seta napravio je prvi, koji je sačuvao za vođstvo. Na startu drugog seta je ponovo prvi stekao prednost, ali je ovoga puta Lacko odmah uzvratio da bi odlučujući brejk napravio ponovo u sedmom gemu i potom sigurnom igrom sačuvao za konačnu pobedu.

U narednom kolu očekuje ga duel sa 23. nosiocem turnira Hjeonom Čungom iz Južne Koreje.

Turnir u kalifornijskoj pustinji se nastavlja danas, kada svoje mečeve prvog kola igraju i Viktor Troicki i Laslo Đere. Protivnik Troickom biće Marton Fučovič iz Mađarske, dok Đerea očekuje duel sa domaćim teniserom Timom Smičekom.

Dvojica najboljih srpskih tenisera Novak Đoković i Filip Krajinović su slobodni na startu turnira. Novak je 10. nosilac i svi sa nestrpljenjem očekuju njegov ponovni povratak na teren, dok je Filip postavljen za 25. nosioca.

Sa druge strane, jedina naša predstavnica u ženskoj konkurenciji Aleksandra Krunić nije uspela da prebrodi prvu prepreku.

Aleksandra je poražena od Rumunke Irine Begu posle tri seta rezultatom 3-6, 6-4, 6-1.

Naša teniserka je dobro igrala sve do sredine drugog seta. Prvi set je rutinski osvojila rezutlatom 6-3, da bi u petom gemu drugog seta izgubila svoj servis. Tada je Rumunka podigla nivo svoje igre što Krunićeva nije uspela da isprati pošto je nakon gubitka drugog seta, u trećem potpuno stala i ubedljivo izgubila osvojivši samo jedan gem.

Ipak u dubl konkurenciji je uspela da prođe u drugo kolo. U paru sa Katarinom Bondarenko iz Ukrajine, Aleksandra je bila bolja od Ukrajinke Olge Savčuk i Rumunke Raluke Olaru rezultatom 6-4, 4-6, 10-6. Naredne protivnice biće im 4. nositeljke i osvajačice prvog Grend slema u sezoni Kristina Mladenović iz Francuske i Timea Baboš iz Mađarske.

U dublu nastupa i Nina Stojanović, u paru sa Belgijankom Kirsten Flipkens. Njihove protivnice na startu turnira biće 8. nositeljke, slovenačko/španska kombinacija Andreja Klepač i Marija Hoze Martinez Sančez.