ITF vesti: Porazi Ivane i Jovane, pobede Doroteje i Dejane

TENNIS - INTERNATIONAUX DE FRANCE 201425.000$, MOSCOW:
Na turniru u Moskvi, igrale su Ivana Jorović i Tamara Čurović. Ivana Jorović je u prvom kolu glavnog žreba bila sigurna protiv Manon Arkanđoli iz Francuske (WTA 283) i sa 6-1, 6-2 prošla u drugo kolo. U 2. kolu je neprijatno iznenadila i izgubila od Veronike Kudermetove (WTA 322) sa 6-1, 7-5. Mogla je Ivana da okrene meč, ali nije iskoristila svoje šanse. U drugom setu je povela 2-0 i imala dve brejk lopte za 3-0, ali ih nije iskoristila. Protivnica je preokrenula na 3-2. Teniserke su čuvale servise do 4-4 kada je Ivana napravila brejk i došla u priliku da odservira za set, ali ni to joj nije bilo dovoljno. Izgubila je servis gem pa je Ruskinja vezala još dva gema i prošla u četvrtfinale.

U Moskvi je igrala i Tamara Čurović koja je mesto u glavnom žrebu morala da potraži kroz kvalifikacije. Kao 14. nosilac poražena je već u prvom kolu od Ruskinje Sofije Smagine (WTA 1019) sa 4-6, 7-6(3), 6-3. U dubl konkurenciji je sa 6-3, 6-1 poražena u četvrfinalu zajedno sa Sindi Burger od para Monova/Sasnovič koje su postavljene za treće nositeljke.

Jovana+Jaksic+2014+French+Open+Day+One+1geT3I7EvaVl25.000$, SURPRISE:
Na turniru u Americi igrala je Jovana Jakšić. Ona je kao branilac titule poražena već u prvom kolu i pored dosta šansi koje su joj se ukazale. Bolja od nje bila je Fransoaz Abanda iz Kanade (WTA 250) sa 7-6(8), 3-6, 6-4. U prvom setu, Jakšićeva je tri puta prva stizala do brejka, a čak dva puta je servirala za set, pri rezultatu 5-4 i 6-5. U taj brejku je vodila sa 6-2 i 8-7, ali je ipak izgubila taj deo igre sa 10-8. U drugom setu, Jovani je bio dovoljan jedan brejk da reši set u svoju korist rezultatom 6-3. U trećem setu, Jakšićeva je povela sa 4-3 i imala nekoliko gem lopti za 5-3, ali je Abanda uspela da dođe do ribrejka, a onda i preokrene na 6-4. Nakon ovog turnira Jovanu očekuje pad na WTA listi, biće oko 143. mesta, a uskoro joj sledi i odbrana bodova iz prošlogodišnjeg finala na WTA turniru u Montereju. Ove godine je turnir dosta jači, tako da će u slučaju poraza u ranijoj fazi turnira izgubiti dosta bodova i ispasti iz najboljih 200.

Jakšićeva i Abanda su igrale zajedno dubl i nisu bile uspešne iako se očekivala pobeda jer su igrale protiv teniserki bez WTA renkinga u toj konkurenciji. Domaće teniserke, dobitnice vajld karte, Higuči i Hibino bile su bolje i prošle u četvrtfinale pobedom od 6-4, 2-6, 10-8.

doroteja eric10.000$, SHARM EL SHEIKH:
Na turniru u Egiptu, još uvek su u igri Doroteja Erić i Dejana Radanović, a nakon uspešno odrađenih kvalifikacija, dok je Bojana Marinković poražena u prvom kolu od osvajačice juniorskog Australijan Opena (ove godine), Slovakinje Tereze Mihalikove (bez WTA renkinga) sa 6-1, 6-3.

Doroteja Erić je postavljena za 5. nositeljku, a u prva dva kola bila je sigurna. U prvom je sa 6-1, 6-0 bila bolja od Nanet Nilund iz Finske (bez WTA renkinga), a u drugom sa 6-1, 6-2 od Darje Lebeševe iz Belorusije (bez WTA renkinga). U četvrtfinalu će igrati protiv Ines Murte iz Portugala (WTA 813) sa kojom se do sada nije sastajala.

Dejana Radanović se takođe plasirala u četvrtfinale i došla do novih bodova za WTA listu koji će joj doneti renking karijere jer će se naći oko 755. mesta. U prvom kolu je sa 6-1, 6-2 bila bolja od Dijane Bogoli iz Ukrajine (WTA 782), dok je u drugom napravila malo iznenađenje i sa 7-5, 6-3 pobedila Kamilu Kerimbajevu iz Kazahstana, nekada 291. teniserku sveta, a sada 474. Za polufinale će igrati protiv prve nositeljke, Nurije Parizas Dijaz iz Španije (WTA 370).

Dejana i Bojana igrale su i dubl, a poražene su u prvom kolu od trećih nositeljki, Magen i Rode Moe sa 2-6, 6-4, 10-8.

10.000$, ANTALYA:
Mila Popivoda dobila je vajld kard od organizatora turnira u Turskoj  i bila je blizu da osvoji prvi bod za WTA listu, ali je stala baš kada je trebalo. Mila je igrala protiv Kornelije Lister iz Švedske (WTA 686) i bila potpuni autsajder u ovom meču prema kladionicama, ali je čak dva puta bila na pragu pobede. Dobila je prvi set rezultatom 6-3, a da pritom nijednom nije izgubila servis gem. Na početku drugog seta odmah je došla do brejka, ali je protivnica uzvratila ribrejkom. Pri rezultatu 3-3 došla je do novog brejka, a nešto kasnije i u priliku da odservira za veliku pobedu. Nije uspela, jer je protivnica izjednačila na 5-5, ali je Mila već u narednom gemu napravila novi brejk i po drugi put došla u priliku da svojim servis gemom završi meč. Strah od pobede je verovatno bio prisutan pa je dozvolila protivnici da se opet vrati u meč. Lister je napravila ribrejk, a onda bila sigurna u taj-brejku i sa 7-1 u istom došla do izjednačenja u setovima. Imala je srpska teniserka šansi i u trećem setu, u svakom servis gemu protivnice je bila blizu brejka, a u svojim servis gemovima propuštala je nekoliko gem lopti, ali je Šveđanka ipak sa dva brejka viška dobila treći set rezultatom 6-3.