ITF(M): Titule za Petrovića, Jankovića i Tepavca

flag-srbNa ovonedeljnim ITF turnirima širom sveta, srpski predstavnici napravili su fantastične rezultate!

Najuspešniji je bio Danilo Petrović. On je drugu nedelju zaredom osvojio duplu krunu na jednom turniru 10k kategorije, ovaj put  u Nišu, koji se igra na šljaci.

U pojedinačnoj konkurenciji, srpski teniser, koji je bio postavljen za trećeg, a savladao je prvog nosioca turnira Skota Grikspora iz Holandije. Petrović je bio bolji u dva seta, rezultatom 6-3 7-6(3).

Ovo je bilo 14. finale u singl konkurenciji za Danila, a 5. titula u karijeri. Prehodne četiri titule je osvojio na turnirima u Srbiji (Beograd 2012. i 2014. godine, Zlatibor 2015. godine) i u Tunisu (2015. godine).
Petrović se trenutno nalazi na 521. mestu ATP liste najboljih tenisera sveta, a sa bodovima koje je osvojio na ovom turniru biće oko 408. mesta.

Srpski teniser će zahvaljujući odličnim rezultatima ove dve nedelje skočiti preko 100 mesta na ATP listi i biti oko 408. pozicije od sledeće nedelje, što je za 15 mesta lošije od njegovog ranga karijere (394.).

Sledeći turnir za Danila jeste još jedan fjučers u Srbiji, ovaj put u Soko Banji.

Danilo Petrović (SRB, 3) – Sko
t Grikspoor (NED, 1, ATP 434) 6-3, 7-6(3)

On i Nino Serdarušić iz Hrvatske, pobednici su i u konkurenciji dublova.

U finalu su snage odmerili sa Floranom Djepom iz Francuske i Pirminom Henleom iz Nemačke. Petrović i Serdarušić su u finalu kao i tokom čitavog turnira bili ubedljivi i lako su izašli na kraj sa drugim nosiocima, jer su ih pobedili sa 6-1, 6-2.

Ovo je bilo 22. finale dubla za Petrovića, a 11. titula u karijeri. U 2015. godini, Danilo je igrao osam finala, a osvojio je šest titula. On se trenutno nalazi na 373. mestu na ATP listi najboljih dubl igrača sveta, a na listi koja će izaći za dve nedelje biće oko 315. mesta.

To je bio treći zajednički nastup na fjučers turnirima za Petrovića i Serdarušića, a druga titula. Prethodnu titulu su osvojili prošle nedelje na turniru na Zlatiboru.

Petrović/Serdarušić (SRB,CRO, 1) – Djep/Henle (FRA,GER) 6-1, 6-2

Od ostalih srpskih predstavnika, Denis Bejtulahi je sa 7-5, 6-0 poražen u drugom kolu od Plamena Miluševa iz Bugarske. Petar Čonkić je u 1/4 finalu poražen od prvog nosioca i finaliste turnira Skota Grikspora iz Holandije sa 6-2, 6-2, dok je od Dejana Katića sa 6-2, 6-3 bio bolji Danilo Petrović. Luka Ilić je zaustavljen u polufinalu od Petrovića sa 7-5, 7-5, ali od narednog ponedeljka imati renking karijere i biće oko 662. mesta. U prvom kolu su poraženi Stefan Milićević (WC), Goran Marković (Q). Boris Butulija (WC) i Igor Banićević (WC).

Miki Janković, BOL 2015Na još jednom turniru 10k kategorije, trijumfovao je Miki Janković

Srpski teniser prekinuo je niz od sedam uzastopnih poraza u finalima i konačno je došao do svoje treće titule u karijeri. Na turnirima u Hrvatskoj (Bol, $10.000) igrao je treću nedelju za redom i kao na prethodna dva turnira stigao je do finala, ali je ovaj put osvojio titulu. U finalu je sa 6-3, 6-4 bio bolji od Tomislava Ternara iz Slovenije.
Ovo je bilo 11. finale za Jankovića, a treća titula u karijeri. Ove godine, Miki je igrao čak šest finala, ali je samo jednom uspeo da osvoji titulu.
Miki se trenutno nalazi na 418. mestu ATP liste, a sa bodovima koje je osvojio na turnirima u Hrvatskoj biće oko 355. mesta.
Srpski teniser će i sledeće nedelje ostati u Hrvatskoj (Bol), gde ga čeka još jedan turnir iz fjučers serije.

Miki Janković (SRB, 2) – Tomislav Ternar (SLO, 5, ATP 710) 6-3, 6-4

Srpski teniser Marko Tepavac i Kaiči Učida iz Japana pobednici su turnira u Kanadi (Toronto, $15.000) u konkurenciji dublova.

Tepavac i Učida su do finala stigli bez izgubljenog seta, a u borbi za titulu su nakon preokreta sa 2-6, 6-4, 10-8 savladali Natana Pašu i Rejmonda Sarmijenta iz Amerike.

Za Marka je ovo bilo 5. finale dubla u karijeri, a 4. titula (prva 15k). Prethodne tri titule osvojio je na turnirima u Grčkoj (Heraklion, 2013), Iranu (Kiš, 2014) i Bosni i Hercegovini (Brčko, 2014). Jedino finale je izgubio 2014. godine na turniru u Turskoj (Antalija).
Tepavac se trenutno nalazi na 888. mestu ATP liste najboljih dubl igrača sveta, a sa bodovima koje je osvojio na ovom turniru biće oko 687. mesta.
U singl konkurenciji, Marko je kao 6. nosilac poražen u drugom kolu od Džastina Šejna iz Amerike sa 6-1, 6-3.
Tepavac će i naredne nedelje igrati turnir u Kanadi (Markham, $15.000). U singl konkurenciji je postavljen za 3. nosioca i u prvom kolu će igrati protiv kvalifikanta, dok je u dublu zajedno sa Učidom postavljen za prvog nosioca i kreću sa takmičenjem od 1/4 finala.