ITF: Odlični nastupi srpskih tenisera

Još jedna nedelja je iza nas, a srpski teniseri i teniserke imali su zapazene rezultate na ITF turnirima. Danilo Petrović i Ilija Vučić igrali su 11. zajedničko finale na 10k turnirima u karijeri, a osvojili su 6. zajedničku titulu. Oni su na turniru u Kiseljaku (BiH, šljaka, 10.000 dolara) osvojili titulu u dublu kao prvi nosioci savladavši u finalu ubedljivim rezultatom druge nosioce sa 6-0, 6-2. Danilo je do sada igrao 18 finala u dubl konkurenciji, a osvojio je 7 titula, dok je Ilija do sada odigrao 29 finala, a osvojio je 11 titula. Na ovom istom turniru u singlu, Danilo Petrvić je kao prvi nosilac izgubio u četvrtfinalu od Hrvata Franja Raspudića u dva seta, dok je Goran Marković iz kvalifikacija došao do 2. kola.

Petrović/Vučić (SRB,SRB, 1) – De Ward/Inzerilo(AUS,FRA, 2) 6-0, 6-2

Na turniru u Uzbekistanu (15.000 dolara, tvrda podloga) srpski teniser Nikola Milojević uspeo je kao drugi nosilac da dođe do finala. On je bez problema uspeo da se plasira do polufinala pobedivši prethodno trojicu domaćih tenisera izgubivši pri tome nekoliko gemova po setu. U polufinalu je igrao protiv dobitnika WC, šestog nosioca Sandžara Fazijeva. Nikola je izgubio prvi set sa 6-3, ali je onda podigao nivo igre i naredna dva seta uspeo da reši u svoju korist dobivši ih sa 6-3. Protiv Ukrajinca Molčanova (prvi nosilac) igrao je finale, ali je nazalost izgubio u tesnom meču rezultatom 6-2, 6-7, 4-6.

pedja krstin

Dobar rezultat ostvario je i Miljan Zekić na turniru u Hrvatskoj (Bol, 10.000 dolara, šljaka). On je kao prvi nosilac imao dosta probema već od prvog kola. Uspeo je da dođe do polufinala, a onda je u trećem setu predao meč Austrijancu Linceru pri rezultatu 6-4, 2-6, 0-3. Na turniru za tenisereke na  istom mestu Srbija nije imala predstavnica u glavnom zrebu, jer je Jovana Kenić izgubila u kvalifikacijama. Ipak, Jovana je uspela da odigra četvrtfinale dubla.

Peđa Krstin je iz kvalifikacija uspeo da osvoji ITF turnir u Libanu (15.000 dolara, šljaka). On je u finalu rutinskom igrom sa 6-2, 6-3 porazio Slovaka Adrijana Sikoru. Ovo je 13. finale singla za Peđu, i 9. titula (šest 10k i tri 15k).

vojislava lukic

Vojislava Lukić razočarala je porazom u finalu turnira u Japanu (Tokio, 10.000 dolara, tvrda podloga). Od nje je u finalnom meču bila bolja kvalifikantkinja iz Japana, 16-godišnja Risa Učidžima rezultatom 6-3, 6-4. Ovo je bilo 15. finale singla za Vojislavu, 13. na 10k turnirima. Nakon ovog finala ostala je na 8 titula.

$10.000, Tokio Ariake International Ladies Open, Tokio-Ariake, Japan, tvrda podloga:
Vojislava Lukić (SRB, 1) – Risa Ušidžima (JPN, Q, WTA 1085) 3-6, 4-6

Tamara Čurović otišla je u Uzbekistan da igra turnir iz serije 25k, tvrda podloga. Ostvarila je sasvim pristojan rezultat. On je zabelezila dve pobede u kvalifikacijama i jednu u glavnom zrebu da bi je u 2. kolu zaustavila Ruskinja Veronika Kudermetova u dva seta. Srpska teniserka je sa Ruskinjom Olgom Pučkovom igrala polufinale dubla na ovom tunriru, ali su predale meč već na početku.

I na kraju, Aleksandra Krunić je u Marseju igrala veoma jak turnir (100.000 dolara, šljaka). Kao četvrta nositeljica ispala je u 2. kolu singla od Marijane Duke-Marinjo rezultatom 6-2, 6-3. Bolji rezultat ostvarila je u dublu gde je sa Kineskinjom Vang ispala u polufinalu. Ivana Jorović na ovom istom turniru nije prošla kvalifikacije.