ITF: Kostić i Radanović do polufinala, Dolonc, Jokić i Marković do četvrt

Na turnirima 10K kategorije u Mađarskkoj, Tunisu i Hrvatskoj, srpske predstavnice imale su zapažene rezultate.

Natalija Kostić nije uspela da se plasira u finale 10k turnira u Hamametu.
Od srpske teniserke bolja je bila Poljakinja Sandra Žanievska, inače 6. nosilac turnira. Rezultat je bio 7-6(7), 6-7(5), 0-6.
Natalija je povela 5-2 u prvom setu, ali je dozvolila protivnici da se vrati na 5-5, iako je Kostićeva imala čak šest set lopti pri vođstvu od 5-4. Ipak, u tesnom taj brejku je ipak uspela da završi posao, usput spasivši jednu set loptu.
U drugom setu je povela 4-1, ali Poljakinja tada preokrene na 5-4 u svoju korist. I ovaj set odlazi u taj brejk, ali ovaj put u njemu slavi Žanijevska.
U trećem setu Kostićeva je očigledno ostala bez snage i motivacije, jer je set izgubila bez osvojenog gema.

natalija-kostic-tenis-nis

Svakako, ove tri nedelje bile su dobre za Nataliju. Nakon godinu ipo dana pauze vratila se na terene i zabeležila plasman u osminu, zatim u četvrtinu finala, a onda i u polufinale, s tim da je na prvom i trećem turniru morala da igra prvo kvalifikacije. Ukupno, 9 pobeda i 3 poraza u pojedinačnoj konkurenciji.
Takođe, na prva dva turnira igrala je i u konkurenciji parova i oba puta stizala do polufinala.

Katarina JokićMlade srpske teniserke Katarina Jokić i Bojana Marković stale su u četvrtfinalu ITF turnira u Tučepi, Hrvatska. Od njih su bile bolje 4. i 1. nositeljka, tj. Nina Potočnik je pobedila Jokićevu, a i Tereza Mrdeža Markovićevu. Obe naše teniserke su prvo morale da prebrode kvalifikacije.
Za detaljne rezultate pogledajte OVDE.

Katarini je ovo bio prvi turnir nakon godinu dana pauze zbog povrede kolena, dok je Bojani ovo bio drugi turnir u karijeri uopšte (prethodno je igrala samo jedan ITF, prošle sezone)
Detaljnije o Katarininom povratku na terene pročitajte OVDE.

Dejana Radanović nije uspela da se plasira u svoje treće ITF finale, na turniru 10k kategorije u Đeru.
Nakon iscrpljujućeg meča protiv Vesne Dolonc u četvrtfinalu, Dejanu (534. WTA) je iznenadila kvalifikantkinja Luka Nađmihalj iz Mađarske (1031. WTA)

dejana radanovic 2016

Prethodno, u četvrtfinalu, nakon tri sata i trideset tri minuta igranja Dejana Radanović zabeležila je najveću pobedu u karijeri savladavši Vesnu Dolonc u srpskom derbiju , rezultatom 5-7, 7-6, 6-4.

Detaljne rezultate pogledajte OVDE.

Što se ostalih ITF vesti tiče, Jovana Jakšić i Doroteja Erić poražene su na startu turnira u Americi.

U kvalifikacijala je od Doroteje bila bolja Alksandra Stivenson, 6-4, 7-6, a u glavnom žrebu je od Jovane bila bolja Džesika Peguila, 6-4, 7-5.

Jakšićeva je u konkurenciji parova stigla do polufinala, u timu sa Džeklin Sako iz Amerike.

Vesti pred vama su skup Fejsbuk i Tviter objava našeg sajta. Kako bi ste bili u toku, pratite nas na našim stranicama koje su za sada ažurniji izvor vesti ove vrste. Na sajtu je, zbog malog broja urednika i pisaca i dalje akcenat na dnevnoj satnici, rezultatima i pričaonici, a vesti se ponekada objavljuju sa zakašnjenjem, te Vas molimo da imate razumevanja.