Istborn: Đoković u polufinalu, Izner bolji od Lajovića

Novak Đoković je danas izborio plasman u polufinale turnira u Istbornu, Lajović pružio žestok otpor Izneru.

Posle jučerašnjeg trijumfa nad Kanađaninom Vasekom Pospišilom, Novak je danas u četvrtfinalu savladao i Amerikanca Donalda Janga, 47. na ATP listi.

Američki teniser je u drugom setu pružio jak otpor, ali više od časnog poraza nije mogao. Na kraju 2-0, po setovma 6-2 i 7-6 (11-9) za Đokovića.

U prvom setu neizvesnost je trajala u prvih pet gemova, a onda je Novak napravio prvi brejk i od 3-2 stigao do 6-2, za vođstvo u setovima.

U drugom je već bilo problema, Jang je poveo sa 5-4 i servirao za izjednačenje, ali Novak dobija naredni gem, posle čega je odluka pala u prilično neizvesnom taj-brejku  11-9 na kraju.

Đokovićev protivnik u polufinalu biće Danil Medvedev iz Rusije.

Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u četvrtfinale turnira. Amerikanac Džon Izner je slavio posle preokreta rezultatom 3-6, 7-6, 7-6.

Jedini brejk u meču napravio je Lajović u šestom gemu prvog seta, a pre i posle toga ne samo da nije bilo ni brejk lopti već nijedan gem čak nije došao ni do izjednačenja.

Amerikanac je u oba taj-brejka kontrolisao rezultat, u prvom je Lajoviću prepustio samo dva poena, u drugom dva poena više, a za plasman među osam najboljih bila mu je dovoljna samo jedna meč lopta.

U četvrtfinalu će igrati protiv Francuza Rišara Gaskea.