Ispale Karolina, Li, Stosur, Cibulkova…

Holanđanka Aranča Rus napravila je najveće iznenađenje drugog kola Vimbldona porazivši petog nosioca Samantu Stosur sa 6:2, 0:6, 6:4.Rusova je u prvom setu gubila 2:0 kada je neverovatno agresivnom igrom u potpunosti izbacila Stosur iz ritma i nanizala šest gemova za vođstvo u setovima. U drugom setu nije osvojila ni gema i Stosur je lako izjednačila u setovima 1:1.U trećem joj je tenis ponovo bio na prvom mestu te je jednako dobrom igrom, kao u prvom demoralisala dekocentrisanu Australijanku i zasluženo prošla u 3. kolo.

Karolina Voznijacki izgubila je već u prvom kolu od Tamire Pašek iz Austrije sa 2:1, po setovima 5:7, 7:6 i 6:4 posle 2 h igre.Austrijanka je od samog početka diktirala tempo i posle velike borbe zasluženo prošla dalje.

Još jedan nosilac prerano je završio takmičenje – Slovakinja Dominika Cibulkova, koja je briljirala na Rolan Garosu, ovde je počišćena sa terena od sjajne Klare Zakopalove.

Čehinja je slavila sa 6:4, 6:1 i potvrdila da nije slučajno što je mogla i do pobede na RG protiv Marije Šarapove. Zakopalova je po prikazanoj igri sigurno jedan od favorita iz senke posle ovog meča.

Zakopalova će u narednom kolu na megdan Olgi Govorcovoj koja je sa 6:3, 3:6, 6:3 dobila Aniku Bek iz Nemačke.Veteranka Kimiko Date-Krum odlično je krenula protiv Katerine Bondarenko ali je posle 7:5 u prvom setu, u naredna dva poražena sa po 6:3.Aliz Korne nastavila je sa sezonom karijere pobedom nad Ninom Bračikovom 6:0, 7:6, dok je ubedljiva bila i finalistkinja Rolan Garosa Sara Erani, koja je sa 6:1, 6:3 pobedila Koko Vandervege iz SAD.

Sorana Kirsteo izbacila je Na Li sa 2:0, po setovima 6:3 i 6:4 za 98 minuta igre. U prvom setu viđena su čak četiri brejka od kojih je Kirstea napravila tri i dobila prvi set sa 6:3 za 43 min. U drugom setu Li brzo stiče brejk prednosti i za vodstvo od 4:2 i tada je stala. Kirstea vraća brejk i izjednačuje na 4:4, da bi novim brejkom u desetom gemu dobila set i ujedno meč.

Kim Klajsters je pobedila Čehinju Andreu Hlavačkovu sa 6:3, 6:3 za 67 min. igre. Meč između Marije Šarapove i Cvetlane Pironkove iz Bugarske prekinut je zbog mreke pri vođstvu Ruskinje 7:6 i 3:1. Meč se nastavlja u četvrtak na terenu br. 1.