Impresivni Lajović ušao u drugu nedelju Rolan Garosa

Ko je pre početka Rolan Garosa očekivao da će Dušan Lajović dođi do druge nedelje turnira, odnosno do 4. kola? Sigurno je broj tih ljudi mali, ali Dušan Lajović je u tome uspeo. On je danas u meču 3. kola savladao Amerikanca Džeka Soka sa 3-0, po setovima 6-4, 7-5, 6-3. Naš drugi reket je bez izgubljenog seta došao do četvrte runde, a tamo će igrati sa pobednikom meča Nadal – L. Majer.

Dusan Lajovic RGPrvi set obeležila je dosta tvrda igra sa obe strane. Jedina brejk prilika viđenma je u petom gemu koju je naš teniser realizovao i tako prvi stigao do brejka. Nadahnut dobrim početkom meča, Dušan Lajović je bio veoma siguran na svom servisu, pa je tako Amerikancu dozvolio samo pet poena na svoj servis. Prednost brejka Lajović je čuvao do kraja pvog seta koji je dobio sa 6-4 za 32 minuta.

Za razliku od prvog seta u drugom je viđeno dosta drame i propuštenih brejk lopti. Prvo je naš teniser u sedmom gemu propustio jednu brejk loptu, a Amerikanac u sledećem gemu čak tri. Pri 5-4, Sok je propustio dve set lopte za izjednačenje, što je Lajović znao da kazni posle brejka koji je konačno opet napravio, i materijalizovao drugom set loptom za ulazak u treći set.

Na startu treće deonice viđena su tri uzastopna brejka, od čega je Lajović napravio dva. Pri rezultatu 4-2 Sok je tražio MTO, ali mu to nije pomoglo da izbegne poraz. Naš teniser je do kraja seta napravio još jedan brejk, iskoristio već prvu meč loptu za veliki uspeh na svom debiju na Rolan Garosu.

Ovom pobedom Lajović će znatno popraviti svoj plasman na ATP listi.