Ilija Bozoljac

Ilija Bozoljac
Ilija+Bozoljac+AEGON+Championship+Qualifying+tYcLBC4WwYkx Datum rođenja: 02. 08. 1985
Mesto rođenja: Aleksandrovac
Mesto boravka: Beograd
Visina: 193 cm
Težina: 86 kg
Igra: Dvoručno b. i f.
Najbolji plasman-singl: 101 (29.021.2007)
Najbolji plasman-dubl: 99 (22.02.2016)
Najbolji plasman-juniorski: 322 (01/01/2002)
ATP CH-titule/finala 4/14
ATP CH-titule/finala-dubl 14/22
ITF titule/finala 9/11
ITF titule/finala-dubl 2/5
Trener: Alberto Castellani
Oprema:   
Reket:   
Omiljena podloga:   
Zvanična prezentacija: Web strana
Društvene mreže: Facebook
 –
……………………..

Rang na kraju sezone Singl Dubl
2014 205 254
2013 235 290
2012 489 909
2011 228 443
2010 149 136
2009 182 491
2008 139 178
2007 203 443
2006 126 254
2005 215 348
2004 501 737
2003 843 544

Pojedinačno CH: 14 (4-10)
Kat Datum Turnir Podloga Protivnik Rezultat
25k 22–08–2005 Uzbekistan Bukhara Tvrda Uzbekistan Denis Istomin 4–6, 7–6(7–2), 5–6 ret.
125k 10–07–2006 Poland Poznań Šljaka Czech Republic Jan Hájek 4–6, 3–6
25k 04–09–2006 Ukraine Donetsk Šljaka Czech Republic Tomáš Cakl 6–4, 3–6, 7–5
25k 22–10–2007 Canada Rimouski Tepih (i) USA Brendan Evans 7–6(7–3), 4–6, 4–6
50k 08–09–2008 Slovenia Ljubljana Šljaka Italy Giancarlo Petrazzuolo 6–4, 6–3
35k 15–09–2008 Bosnia and Herzegovina Banja Luka Šljaka Spain Daniel Gimeno-Traver 6–4, 6–4
50k 01–06–2009 United Kingdom Nottingham Trava USA Brendan Evans 7–6(7–4), 4–6, 6–7(4–7)
50k 12–10–2009 USA Tiburon Tvrda Japan Go Soeda 6–3, 3–6, 2–6
50k 09–11–2009 USA Knoxville Tvrda (i) USA Taylor Dent 3–6, 6–7(6–8)
125+H 15–02–2010 Serbia Beograd Tepih (i) Slovakia Karol Beck 5–7, 6–7(4–7)
100k 11–07–2011 USA Aptos Tvrda Lithuania Laurynas Grigelis 2–6, 6–7(4–7)
50k 29–09–2013 Uzbekistan Fergana Tvrda Moldova Radu Albot 6–7(9–11), 7–6(7–3), 1–6
50k 10–02–2014 India Kolkota Tvrda Russia Donskoy Evgeny 6–1, 6–1
50k 14–07–2014 Italy Recanati Tvrda Luxembourg Gilles Muller 1–6, 2–6
ITF: 11 (9-2)
10k 17–05–2004 Bosnia and Herzegovina Sarajevo Šljaka Serbia and Montenegro Vladimir Pavicević 6–2, 4–6, 3–6
10k 30–05–2004 Bosnia and Herzegovina Brčko Šljaka Belgium Dominique Coene 6–3, 3–6, 6–3
10k 21–11–2004 Tunisia Sfax Tvrda Tunisia Malek Jaziri 7–5, 3–6, 7–5
10k 22–05–2005 Bosnia and Herzegovina Sarajevo Šljaka Slovenia Grega Zemlja 6–4, 6–3
10k 29–05–2005 Bosnia and Herzegovina Brčko Šljaka Republic of Macedonia Lazar Magdincev 6–4, 6–2
10k 05–06–2005 Bosnia and Herzegovina Prijedor Šljaka Spain Carlos Rexach-Itoiz W/O
10k 12–06–2005 Serbia Beograd Šljaka Bulgaria Ilia Kushev 6–4, 4–6, 6–0
10k 08–08–2005 Germany Essen Šljaka Germany Benjamin Kohlloeffel 6–2, 6–7(4–7), 2–6
10k 13–01–2013 Turkey Antalya Tvrda Spain Guillermo Olaso 7–6(7–4), 6–4
10k 20–01–2013 Turkey Antalya-2 Tvrda Spain Pablo Carreno Busta 6–4, 6–4
15k 10–03–2013 Flag of France.svg Lille Tvrda (i) France Nicolas Renavand 6–4, 3–6, 6–3
Parovi: 27 (16-11)
CH (14-8); ITF (2-3);
Kat Datum Turnir Podloga Partner Protivnici Rezultat
CH25k 03–02–2003 Serbia and Montenegro Beograd Tepih (i) Serbia and Montenegro Nenad Zimonjić Serbia and Montenegro Darko Mađarovski
Serbia and Montenegro Janko Tipsarević
6–1, 6–4
10k 17–05–2004 Bosnia and Herzegovina Sarajevo Šljaka Serbia and Montenegro Vladimir Pavićević Czech Republic Jakub Hasek
Czech Republic Josef Nesticky
6–2, 4–6, 3–6
10k 14–06–2004 Serbia and Montenegro Beograd Šljaka Serbia and Montenegro David Savić Argentina Juan-Martin Aranguren
Argentina Lionel Noviski
6–2, 6–2
10k 15–11–2004 Tunisia Sfax Šljaka Serbia and Montenegro Viktor Troicki Poland Maciej Dilaj
Austria Stefan Wiespeiner
6–1, 3–6, 1–6
10k 16–05–2005 Bosnia and Herzegovina Sarajevo Šljaka Serbia and Montenegro Goran Tošić Slovenia Rok Jarc
Slovenia Grega Zemlja
6–3, 7–5
10k 30–05–2005 Bosnia and Herzegovina Prijedor Šljaka Germany Miloš Drakulić Republic of Macedonia Lazar Magdincev
Republic of Macedonia Predrag Rusevski
2–6, 6–3, 4–6
CH75k 07–11–2005 USA Nashville Tvrda (i) USA Brian Wilson Mexico Santiago Gonzalez
Argentina Diego Hartfield
7–6(6), 6–4
CH25k 13–03–2006 Bosnia and Herzegovina Sarajevo Tvrda (i) Serbia and Montenegro Viktor Troicki Austria Alexander Peya
Germany Lars Uebel
6–2, 4–6, 3–6
CH75k 14–01–2008 USA Miami Tvrda Serbia Dušan Vemić Netherlands Jean-Julien Rojer
Brazil Marcio Torres
7–5, 6–4
CH50k 05–05–2008 Germany Dresden Tvrda Serbia Dušan Vemić Germany Daniel Brands
South Korea Woong-Sun Jun
6–2, 6–7(4), 6–10
CH50k 13–10–2008 USA Calabasas Tvrda Serbia Dušan Vemić India Somdev Devvarman
Australia Nathan Healey
1–6, 6–3, 13–11
CH50k 12–10–2009 USA Tiburn Tvrda Serbia Dušan Vemić Philippines Treat Huey
India Harsh Mankad
4–6, 4–6
125+H 15–02–2010 Serbia Beograd Tepih (i) United Kingdom Jamie Delgado Germany Dustin Brown
Austria Martin Slanar
6–3, 6–3
CH75k 08–03–2010 Morocco Rabat Šljaka Italy Daniele Bracciali Ukraine Alexandr Dolgopolov
Russia Dmitri Sitak
6–4, 6–4
125+H 15–03–2010 Morocco Marrakech Šljaka Romania Horia Tecau USA James Cerretani
Canada Adil Shamasdin
6–1, 6–1
CH35k 22–03–2010 Italy Barletta Šljaka Italy Daniele Bracciali Spain David Marrero
Spain Santiago Ventura
3–6, 3–6
CH100k 15–04–2013 USA Sarasota Šljaka India Devvarman Somdev USA Steve Johnson
USA Bradley Klahn
6–7(5), 7–6(3), 11–9
CH50k 23–09–2013 Uzbekistan Fergana Tvrda Czech Republic Jebavy Roman Uzbekistan Farrukh Dustov
Tunisia Malek Jaziri
3–6, 3–6
CH50k 21–04–2014 USA Savannah Šljaka New Zealand Michael Venus Argentina Facundo Bagnis
Russia Alex Bogomolov Jr.
7–5, 6–2
CH50k 07–07–2014 Slovenia Portorož Tvrda Italy Flavio Cipolla Belarus Sergey Betov
Belarus Alexande Bury
0–6, 3–6
CH35k+H 14–07–2014 Italy Recanati Tvrda Serbia Goran Tošić Ireland James Cluskey
Lithuania Laurynas Grigelis
5–7, 6–4, 10–5
125+H 06–04–2015 Italy Napoli Šljaka Serbia Filip Krajinović Belarus Alexander Bury
Georgia Nikoloz Basilashvili
6–1, 6–2
75k 06–04–2015 Italy Recanati Tvrda Italy Flavio Cipolla India Divij Sharan
United Kingdom Ken Skupski
6–4, 6–7(3), 6–10
100k 14–09–2015 Bosnia and Herzegovina Banja Luka Šljaka Italy Flavio Cipolla Czech Republic Jaroslav Pospisil
Czech Republic Jan Satral
6–2, 7–5
75k 21–09–2015 Romania Sibiu Šljaka Serbia Dušan Lajović Romania Victor Crivoi
Romania Petru-Alexandru Luncanu
4–6, 3–6
125k 09–11–2015 Slovakia Bratislava Tvrda (I) Slovakia Igor Zelenay United Kingdom Ken Skupski
United Kingdom Neal Skupski
7–6(3), 4–6, 10–5
75k 16–11–2015 Italy Brescia Tvrda (I) Slovakia Igor Zelenay Bosnia and Herzegovina Mirza Bašić
Croatia Nikola Mektić
6–0, 6–3