Hrvatski div nadigrao Đokovića

Novak Đokovće je na svom premijernom nastupu na ATP turniru u Dohi poražen u četvrtfinalu od 27. tenisera sveta Ive Karlovića sa 6-7, 7-6, 6-4 nakon dva sata i 18 minuta velike borbe. Hrvatskog tenisera je tokom celog meča služio servis, što najbolje govori podatak da prvi teniser sveta u celom meču nije imao nijednu brejk loptu. Naredni rival Hrvatu biće Španac David Ferer.
269ba8581b2ecb4c9004e4d381b8c424

Prvi set bio je klasični set Ive Karlovića u kome nije bilo brejkova, a sve je rešeno u taj-brejku. U njemu se bolje snašao Novak i dobio ga sa 7-2 za osvajanje prvog seta. U drugoj deonici stvari se nisu menjale, pa je osvajač i ovoga seta morao da se reši u  “trinaestom gemu”. Ovoga puta više spretnosti imao je hrvatski teniser koje dobija drugi taj-brejk sa 8-6 i uvodi meč u neizvesnu završnicu.

novak doha katar 2015

Treći period opet je počeo sigurnim servisima, a onda je na opšte iznenađenje prvi i jednini brejk napravio Ivo Karlović, stigao do 4-3, a potom samo zadršao svoja dva servisa i osvojio treći set rezultatom 6-4 za konačnih 2-1 i plasman u polufinale. Ovo je bio treći poraz Đokovića u duelima sa Karlovićem uz samo jednu pobedu.

“Bilo je mnogo vetra i mislim da zbog toga Novak nije mogao da pokaže raspon svoje igre i kvalitet. Ipak drago mi je što sam ga dobio. Bio sam fokusiran na svoju igru, imao sam i malo sreće” rekao je Karlović, koji je odservirao 21 as udarac, deset više od svog rivala.