Hobart: Nina Stojanović zaustavljena u prvom kolu

Srpska teniserka je nakon dve pobede u kvalfikacijama, završila učešće u prvom kolu glavnog žreba WTA turnira u Hobartu.

Nina je poražena posle velike borbe u dva seta od domaće teniserke Džejmi Forlis.

Australijanka, koja ima samo 18. godina, slavila je protiv 21-godišnje  srpske teniserke rezultatom 7-5, 7-6(11-9).

U prvom setu teniserke su čuvale svoj servis do rezultata 4-4 kada je Nina uspela da napravi prvi brejk. Međutim nakon toga je stala i izgubila sledeća tri gema, dva na svoj servis, a samim tim i prvi set. U drugom setu Stojanovićeva ponovo prva pravi brejk, u trećem gemu ali već u sledećem gemu gubi tu prednost. Do kraja seta obe igračice su čuvale servis pa je set odlučen posle taj-brejka. U njemu je viđena velika borba, Nina nije iskoristila dve set lopte dok je Australijanka iskoristila svoju treću meč loptu za pobedu u dva seta.

Heder Votson iz Velike Britanije biće naredna protivnica za Forlis, koja je na startu turnira porazila 3. nosica na turniru Soranu Kirsteu iz Rumunije 7-5, 6-3.