HK: Srbija pobedila Australiju sa 2:1

Ana-i-Novak   Na Hopman kupu u Pertu, Novak Đoković i Ana Ivanović pobedili su posle velike borbe Australijance Bernarda Tomića i Ešli Barti sa 2-1 u mečevima.

Benard Tomić odigrao je možda meč karijere i bez mnogo problema savladao Novaka Đokovića. Australijanac je bio ubedljiv na svoj servis, dopustio je samo jednu brejk šansu Novaku, a sa druge strane terorisao servis našeg igrača.

Imao je ukupno 12 brejk šansi, iskoristio je tek dve, ali po jednu u oba seta, što je bilo dovoljno za 6:4, 6:4 i najveću pobedu u karijeri.

Ana Ivanović lako je pobedila 16-godišnju rivalku Ešli Barti sa 6:2, 6:3 i omogućila Srbiji da u duelu miks parova izbori finale.

Kao i prethodni duel, Srpkinja i Australijanka su bile sigurne na svoj servis u uvodnim gemovima, da bi Ana u šestom stigla do tri brejk lopte. Međutim, Bartijeva je sjajno servirala i spasila sve tri.

Australijanka je brzo izgubila na samopouzdanju što je Ivanovićeva iskoristila i sa još jednim brejkom dobila prvi set sa 6:2.

Ana je nastavila u istom ritmu, brzo je slomila otpor rivalke i u drugom setu, te povela sa 3:0. Ivanovićeva je napravila još jedan brejk u šestom gemu, ali je propustila šansu da na svoj servis završi meč pa je Bartijeva vezala dva gema i ublažila poraz.

I duel miksova krenuo je sa nekoliko sigurnih gemova na servis, da bi u petom Ana i Novak napravili brejk. Australijanci su imali dve šanse za ribrejk u osmom gemu ali se naš miks izvukao i posle dobrog seta dobio prvi set sa 6:4.

Naš tandem je snažno krenuo u set odluke, bez greške osvojio gem na svoj servis, a onda stigao do dve brejk lopte. Ipak, Tomić i Barti su se spasili i poveli 2:1.

To je promenilo tok meča jer su, samo dva gema kasnije, Australijanci stigli do brejka za 4:2. Međutim, Ana i Novak su odmah uzvratili ribrejkom te sigurno servirali za 5:5.

Potom je naš tim stigao do brejka i servisa za meč, ali su rivali izborili taj-brejk spasivši jednu meč loptu za Srbiju. Usledio je dodatni deo seta, Srbija je povela 4:2 pa imala meč loptu na 6:5, Australijanci su i ovu spasili i stigli do dve set lopte, ali Đoković spašava dobrim riternom.

Tomić je napao Anu, a posle greške Đokovića Australija dobija set za 1-1. Pobednika meča odlučio je super taj-brejk u kojem su Ana i Novak serijom 5-0 stigli do 10:6 i pobede sa 2-1.

U petak Srbiju očekuje duel 3. kola A grupe protiv Nemačke.