Hercog odbranila Baštad!

Slovakinja Polona Hercog odbranila je titiulu u Baštadu pošto je sa 0:6, 6:4, 7:5 savladala francuskinju Matildu Johanson za 2 sata i 16 minuta igre. Ovo je ujedno i drugi WTA trofej u rukama Hercog.

Na putu do titule Polona je savladala: Panovu, Gerges, Pironkovu, Bartel i u finalu Johanson.

Prvi set je francuskinja dobila ubedljivo sa 6:0 nedavši nikakvu šansu slovakinji. Drugi set je bolje krenuo za Polonu jer je povela sa 4:1 i uz dva brejka dobila drugi set sa 6:4. Najveća borba se vodila u trećem, odlučujućem setu u kome je slovakinja imala pednost od 5:1. I kada su svi mislili da će Hercog ponovo osvojiti Baštad, tada je proradila Johanson, koja sa dva brejka izjednačuje rezultat na 5:5. Ali je to sve bilo od Jonahson, koja nije imala snage da potpuno preokrene meč. Polona Hercog uzima brejk u 11 gemu, a u 12 na svoj servis osvaja drugu WTA titulu.