Has ipak prejak za Lajovića

dusanSrpski teniser Dušan Lajović eliminisan je u prvom kolu Vimbldona od Tomija Hasa sa 3-0 po setovima 6-2, 6-3, 4-6, 6-2, posle dva sata igre. Nije naš teniser imao igru kojom je mogao da parira teniskom veteranu 37-godišnjem Hasu.

Nemcu su u prvom setu bila dovoljna dva brejka za vođstvo od 1-0 posle 25 minuta igre. Ništa se nije promenilo što se tiče odnosa snaga na terenu ni u nastavku meča. Hasu je u drugom bio dovoljan jedan brejk, pa da posle skoro sat vremena povede sa 2-0 u setovima.

Uspeo je Lajović tokom treće deonice da podigne nivo igre, pa je napravio brejk više od protivnika, uzeo set i smanjio rezultat na 2-1. Ali, kratko je to trajalo, Has je vrlo brzo u četvrtom setu nanizao dva brejka za 3-0 i rutinski proveo meč kraju.

Dušan, koji je trenutno 86. na svetu, želi da pojača ritam u završnici sezone i da popravi plasman na ATP listi. Evo šta je rekao nakon poraza na Vimbldonu:

“Posle Dejvis kupa se vraćam u Evropu na turnire na šljaci, a cilj za ovu godinu mi je da uđem u Top 50. Sada ide period u kojem branim poene – ako to uspem, posle do kraja sezone nemam skoro ništa. Imam veliku šansu da popravim rang ako budem igrao na visokom nivou“, kaže Duci.