Halep osvojila Bukurešt, prva WTA titula za Viktoriju Golubić

U nedelji posle Vimbldona, igrana su dva WTA turnira internacionalne kategorije na kojima su slavile domaće teniserke.

13769615_1150901581637102_6142617285643273096_n
U Rumunskoj prestonici najbolja je bila peta igračica sveta Simona Halep. Ona je u finalu, posle samo 46 minuta igre uspela da savlada Letonku Anastasiju Sevastovu bez izgubljenog gema 6-0, 6-0.
Ovo je Halepovoj bila ukupno 13. titula u karijeri a druga u poslednje tri godine na ovom turniru.

13707194_1057128614377346_1688574903_n(1)

Na turniru u Švajcarskom Gštadu, svoj prvi trofej u karijeri osvojila je 23-godišnja Viktorija Golubić. Ona je u finalu posle preokreta savladala Holanđanku Kiki Bertens, rezultat je bio 4-6, 6-3, 6-4.
Devojka, čija je majka Srpkinja a otac Hrvat ovim trofejom je potvrdila da igra najbolju sezonu u karijeri. Pažnju na sebe je skrenula pobedama u polufinalu Fed kupa nad Karolinom Pliškovom i Barborom Stricovom, ali te pobede nisu bile dovoljne da njen tim dođe do finala ovog takmičenja.
Posle osvajanja ovog turnira, Viktorija će se po prvi put među 100. najboljih teniserki sveta.