Grigor Dimitrov posle tri taj-brejka osvojio Kvins

grigorBugarski teniser Grigor Dimitrov osvojio je svoju prvu ATP titulu na travnatoj podlozi, pošto je u finalu prestižnog turnira “Kvins klub” savladao 10. nosioca Španca Felisijana Lopeza sa 6-7, 7-6, 7-6. U neverovatnom meču punom preokreta i izbuđena, bugarski teniser je čak  spasio  i  meč loptu i na kraju zasluženo slavio posle dva sata i 34 minuta igre.

U finalnom okršaju snage su odmerili 4. nosilac – Dimitrov i 10. favorit – Lopez. Bugarski teniser je na početku delovao sigurnije, ali je Španac na iskustvo dobio važnije poene i prvi set. Mogao je 32-godišnji Lopez da osvoji ovaj turnir da je iskoristio meč loptu u jedanaestom gemu drugog seta. I pored te propuštene šanse, Španac je imao i brejk prednosti u trećem setu, ali ni to nije bilo dovoljno protiv silno motivisanog Bugarina kojeg je sa tribina bodrila i Marija Šarapova.

Dimitrov je trenutno 13. igrač sveta, a ovo mu je bila četvrta titula u karijeri, treća ove sezone (prethodno je osvojio, Stokholm, Akapulko i Bukurešt).