Gerges prejaka za Bojanu

B-Jovanovski-BBojana Jovanovski poražena je na startu turnira u Madridu od nemačke teniserke Julije Gerges. Nemica je bila bolja u dva seta (6-4, 6-1).

Prvi set obe teniserke počele su osvajanjem gemova na svoj servis. Bojana je čuvala servis sve do 6. gema, kada je protivnica stigla do 1. brejka u meču i povela sa 5-2. Bojana je imala šanse da ostane u setu jer je vratila brejk i bila na korak od izjednačenja na 5-5, međutim greške na svom servisu su je skupo koštale i Nemica je povela sa 1-0 u setovima.

Drugi set Gergesova je bolje otvorila brzo stigla do 2 brejka prednosti i set rutinski privela kraju, osvojivši ga sa 6-1.

Srbiju u Madridu predstavljaju i Ana Ivanović i Jelena Janković koje će plasman u sledeće kolo tražiti protiv kvalifikantkinja.