Gaskeu francusko finale u Monpeljeu

U finalu ATP turnira u Monpeljeu sastali su se Rišar Gaske i Pol Anri Matje. Deseti igrač sveta je sunarodnika nadigrao za sat i pedeset minuta rezultatom 7-5, 6-4 i tako treći put u karijeri podigao pehar na ovom turniru. Ovo je bio osmi međusobni susret francuskih igrača i šesta pobeda Gaskea. On sada ima skor 13-12 u ATP finalima.gaskeMatje je bolje započeo prvi set koji je trajao 55 minuta. Poveo je sa 3-0, ali je Gaske uzvratio istom merom i izjednačio na 3-3. Imao je Gaske priliku da produži seriju, međutim, Matje je spasao tri brejk lopte u sedmom gemu, a potom i sam oduzeo servis rivalu i došao u situaciju da servira za set pri rezultatu 5-4. Ipak, stariji od dva Francuza je osvojio samo tri poena u naredna tri gema, pa je Gaske poveo sa 1-0 u setovima

Na krilima stečenog samopouzdanja, Gaske je nastavio seriju brejkom već na startu drugog seta. Imao je priliku da povede sa 5-2, ali je na kraju strahovao za prednost jer je morao da spašava dve brejk lopte. Na kraju je 10. igrač sveta slavio sa 6-4 za prvu titulu u 2016. godini.