Garsija Anina noćna mora

ana-ivanovic-mutua-madrid-open-2014-day-two_5Ana Ivanović je takmičenje na turniru u Štutgartu okončala već na startu. Srpska teniserka je u prvom meču poražena od Karoline Garsije rezultatom 2-0, po setovima 7-6, 6-4, posle 98 minuta igre. Ovo je Ani treći poraz u nizu od Garsije i to na tri meča koja su odigrana ove sezone. Prethodno je Francuskinja bila bolja u Montereju i Indijan Velsu.

Imala je Ana šansu da povede u setovima, ali je sve upropastila, prokockala je tri set lopte, dok se u drugom setu igra srpske teniserke potpuno raspala. Podsetimo, Ana je na turniru u Nemačkoj branila finale.

Nije sve išlo u Aninu korist na startu meča pošto je gubila 5-3, ali je nadoknadila zaostatak i izborila taj-brejk. Iako je stekla prednosti i imala čak tri set lopte (6-3) i dva servisa, nije uspela da ih iskoristi, pa je Garsija preokrenula i prvu set loptu pretvorila u vođstvo od 1-0.

U nastavku je ekspresno ostala bez dva servis gema 3-1, a Francuskinja je rutinski privela meč kraju i posle sat i 38 minuta igre realizovala drugu meč loptu za pobedu od 2-0.