Finale za Danila Petrovića u Kazahstanu

Prethodne nedelje u Kazahstanu je igran teniski turnir (Aktobe, $25.000), a na njemu su učestvovala tri srpska tenisera – Danilo Petrović, Ivan Bjelica i Ilija Vučić. Najdalje je otišao Danilo Petrović koji je kao prvi nosilac stigao do finala, dok je Vučić poražen u prvom kolu, a Bjelica u 1/4 finalu.
Danilo Petrovic i Evgeny Turnev Kazahstan 2016 finale singla
U finalnom meču, Danilo je poražen od Jevgenija Tjurnjeva iz Rusije (ATP 729). Taj-brejk prvog seta verovatno je i odlučio pobednika jer je viđen nesvakidašnji rezultat, bilo je 25:23 za protivnika. Petrović je propustio čak osam set lopti, a Tjurnjev je iskoristio jedanaestu za 1:0 u setovima. Jedini brejk u meču napravio je ruski teniser u 6. gemu drugog seta, kada je iskoristio prvu brejk loptu koju je imao u meču i poveo sa 4:2. Danilo je imao šansu u devetom gemu da se vrati u meč, ali je propustio, nije iskoristio nijednu od tri vezane brejk lopte koje je imao, te je Tjurnjev dobio drugi set rezultatom 6:3.
Ovo je bilo 16. finale u singl konkurenciji za Danila, a do sada je osvojio 6 titula (pet titula je osvojio na turnirima u Srbiji (Beograd 2012. i 2014, Zlatibor 2015, Niš 2015. godine),a jednu titulu osvojio je u Tunisu (2015. godine)).
Petrović se trenutno nalazi na 373. mestu ATP liste najboljih tenisera sveta, a na listi koja izlazi u ponedeljak očekuje ga manji pad.

AKTOBE OPEN, Aktobe, Kazakhstan, $25.000, tvrda podloga:
Glavni žreb:
1. kolo:
Danilo Petrović (SRB, 1) – Vitalii Scherba (UKR, Q, ATP 1300) 6-2, 6-2
2. kolo:
Danilo Petrović (SRB, 1) – Romain Arneodo (MON, ATP 668) 2-6, 7-6, 7-6(5)
1/4 finale:
Danilo Petrović (SRB, 1) – Ivan Bjelica (SRB, 8, ATP 524) 4-6, 6-3, 6-2
1/2 finale:
Danilo Petrović (SRB, 1) – Mikhail Ledovskikh (RUS, Q, ATP 762) 5-7, 7-5, 3-1, Predaja