Uspešan vikend za srpske mlade nade

Na terenima TK TAŽ u Nišu, odigran je turnir iz Tenis Europe kalendara u konkurenciji za tenisere i teniserke do 16 godina, a titulu kod dečaka osvojio je kvalifikant Aleksa Đorđević. Mladom srpskom teniseru (rođen 1999. godine) ovo je drugi nastup na turnirima u konkurenciji do 16 godina (Tenis Europe), a prva titula. Đorđević je u finalu s 6-3, 6-4 bio bolji od 9. nosioca, Luke Miklavčiča iz Slovenije.aleksaNIŠ OPEN 2015, Niš, Srbija, U16, C3, šljaka:
Aleksa Đorđević (SRB, Q) – Luka Miklavčič (SLO, 9) 6-3, 6-4

Titulu u dubl konkurenciji kod dečaka na turniru u Nišu osvojili su Nikola Dimitrijević i Luka Stefanović koji su sa 7-5, 7-5 u finalu bili bolji od Nikole Kijca i Nemanje Subanovića. Za Dimitrijevića i Stefanovića, ovo je je prva dubl titula u konkurenciji do 16 godina (Tenis Europe).nis dublNIŠ OPEN 2015, Niš, Srbija, U16, C3, šljaka:

1/2 finale:
Dimitrijević/Stefanović (SRB,SRB, 3) – Aleksić/Dabanović (MNE,MNE, 7) 4-6, 7-5, 10-5
FINALE:
Dimitrijević/Stefanović (SRB,SRB, 3) – Kijac/Subanović (SRB,SRB 5) 7-5, 7-5

Grad Niš bio je domaćin i za teniserke do 16 godina, a titulu je osvojila je Aleksandra Stanković. Mlada srpska teniserka ima 14 goidina (rođena je 2001. godine), a ovo joj je prva titula u singlu u konkurenciji do 16 godina (Tenis Europe). Aleksandra je u finalu sa 6-3, 2-6, 7-5 bila bolja od Andrijane Stoiljković.aleksandraNIŠ OPEN 2015, Niš, Srbija, U16, C3, šljaka:

1/2 finale:
Aleksandra Stanković (SRB, 7) – Teodora Ristić (SRB, 1) 6-3, 7-6(11)
FINALE:
Aleksandra Stanković (SRB, 7) – Andrijana Stoiljković (SRB, 3) 6-3, 2-6, 7-5

Titulu u dubl konkurenciji osvojile su srpska teniserka Tamara Malešević i Jekaterina Repina iz Rusije. One su u finalu sa 7-5, 6-2 bile bolje od Anđele Vidović i Milice Vujović. Za Tamaru je ovo druga dubl titula u konkurenciji do 16 godina (Tenis Europe).tamara malesevicNIŠ OPEN 2015, Niš, Srbija, U16, C3, šljaka:
Malešević/Repina (SRB,RUS, 1) – Vidović/Vujović (SRB,SRB, 3) 7-5, 6-2

Na turniru u Rumuniji “Arges kup” (U16, C2, šljaka) do titule je došla Nevena Soković. Mlada srpska teniserka je kao prvi nosilac u finalu bila bolja od domaće takmičarke Mihu sa 6-2, 4-6, 6-0. Na putu do titule Nevena je pružala veoma ubedljive partije pa je sasvim zasluženo slavila. Malo je falilo Neveni da osvoji duplu krunu, ali je izgubila u finalu dubla. Ona i Rumunka Davidesku izgubile su u finalnom meču od domačih takmičarki sa 6-7, 3-6.nevenaNa mastersu u Moskvi za dečake do 16 godina Srbiju su predstavljali Marko Miladinović i Boris Butulija. Marko je kao 4. nosilac neočekivano porazen u 2. kolu od Belgijanca Bergsa, dok je Butulija porazen od 2. nosioca Mastakova, takođe u 2. kolu. Na istom turniru za devojčice do 16 godina najdalje je stigla Kristina Miletić koja je u 4. kolu izgubila od Belgijanke Maren sa 6-2, 6-2. Hristina Đokić zabelezila je jednu pobedu, pa je ispala u 2. kolu.

Na mastersu u Češkoj za dečake do 14 godina Mihailo Popović je kao 10. nosilac stigao do četvrtfinala, dok je Kristijan Junaš izgubio u 3. kolu. Što se devojčica tiče, Olga Danilović i Anđela Skrobonja ispale us u 3. rundi, dok su u dublu njih dve zajedno stigle do četvrtfinala.