Federer trijumfovao u Istanbulu

Rodžer Federer došao je do svoje 85. ATP titule u karijeri pobedom u finalu Istanbula (Turska, šljaka, ATP 250) nad Pablom Kuevasom rezultatom 6-3, 7-6(11). Osvajanjem ove titule, Federer je oborio još jedan rekord jer je Turska postala 19. različita zemlja u kojoj je Švajcarac osvajao bar jednu titulu. Ove sezone bio je najbolji i na turnirima u Brizbejnu i Dubaiju, pa sada ima skor u finalima 85 – 43.

federer

U finalu koje je trajalo sat i 37 minuta sastali su se prvi i treći nosilac. U uvodnom setu Federer je već u drugom gemu napravio brejk i tu prednost sačuvao do kraja dobivši set sa 6-3. Ipak, u drugoj deonici Urugvajac je zaigrao znatno bolje. Iako je Federer ponovo prvi stigao do brejka i prednosti 4-3, Kuevas je odmah uzvratio za 4-4. Pobednika ovog seta odlučio je taj-brejk. U njemu je prvo Švajcarac stigao do tri meč lopte, Kuevas je uspeo da ih spasi, a onda je Urugvajac propustio tri set lopte da bi Federer iskoristio četvrtu meč loptu i sa 13-11 dobio drugi set.

Iako nije prikazao svoj najbolji tenis Federer je u finalu sasvim zasluženo došao do titule. U 2. kolu i četvrtfinalu mučio sa sa Himenom-Traverom i Švarcmanom, igrao je po tri seta, ali je nekako uspeo na iskustvo da dobije mečeve. Pablo Kuevas ostaje na dve ATP titule, ali će od ponedeljka biti 22. teniser sveta.