Federer superioran protiv Marija

Švajcarski teniser Rodzer Federer plasirao se u polufinale završnog Mastersa sezone u Londonu. Švajcarac je u trećem meču grupne faza demolirao Britanca Endija Marija rezultatom 2-0, po setovima 6-0, 6-1 za samo 57 minuta igre.

Duel je počeo sjajno za Švajcarca koji je napravio brejk u drugom gemu za 2-0, a zatim isto učinio i u četvrtom, pa i u šestom za konačnih 6-0 u prvom setu nakon samo 25 minuta igre.

2014 Shanghai Rolex Masters 1000 - Day 6

U drugom setu, koji je trajao 32 minuta, Rodžer Federer je ponovo napravio dva brejka na startu, poveo sa 5-0, a onda je Škotlanđanin uspeo da se upiše na semaforu, osvoji jedan gem, dok u nastavku seta promena nije bilo, pa je drugi teniser sveta osvojio drugi set sa 6-1.

Mari je do sada odigrao 632 meča na ATP turu, a samo jednom do sada uzeo je samo jedan gem – u porazu od Đokovića u Majamiju 2007. godine. Federerov trijumf znači da će on u polufinale sa prve pozicije, dok će drugo mesto zauzeti Kei Nišikori.