Poraz Đokovića u finalu Dubaija

Rodžeru Federeru definitivno prija igranje u Dubaiju, jer je u današnjem finalu savladao Novaka Đokovića i tako po sedmi put trijumfovao u Emiratima. Švajacrac je u finalu pobedio rezultatom 6-4, 7-5 nakon 84 minuta igre. Federera je naročito dobro služio servis (12 aseva), manje je grešio dok je Novak imao lošu realizaciju brejk prilika (0/7).
TENNIS-ATP-DUBAI

Đoković je u trećem gemu prvog seta došao do prvih brejk lopti, ali ih nije iskoristio. Federer svoju šansu nije propustio, pa je u osmom gemu oduzeo Noletu servis i poveo sa 5-3. Servirao je za set i dobio ga sa 6-3, posle iskorišćene druge set lopte.

Drugi set bio je neizvestan do samog kraja. Čuvali su svoje servise, a prvu brejk priliku imao je Novak u desetom gemu. To su ujedno bile i set lopte, ali ih je Đoković propustio, pa je Federer izjednačio rezultat na 5-5. Nakon toga napravio je brejk i poveo sa 6-5, a onda servirao za pobedu. U poslednjem gemu Đoković je imao još jednu brejk priliku, ali se i ovaj deo meča završio u korist Švajcarca sa 7-5..

Čestitam Rodžeru na izuzetnoj nedelji, bio je bolji igrač na terenu, važne poene je odigrao odlično i bio je sjajan na servisu. Pokušao sam šta sam mogao, ali bio je ovo dobar meč i dobra nedelja, igrao sam u finalu i moram da budem zadovoljan. Nadam se da ću biti bolji kako sezona bude odmicala“, rekao je najbolji teniser sveta,

Ovo je druga titula za Federera ove sezone, prvu je osvojio u Brizbejnu pobedivši u finalu Miloša Raonića. Pobedom u Dubaiju stigao je do svoje 84. u karijeri. Sa druge strane, Novaku ostaje trijumf na Australijan openu. Novakov skor sa Rodžerom je sada 17-20.