Fed kup: Srbija savladala Bugarsku

Teniserke Srbije uspešno su počele takmičenje u prvoj grupi Evro-afričke zone Fed kupa u glavnom gradu Estonije, Talinu.

Srbija se nalazi u grupi A, zajedno sa selekcijama Bugarske i Gruzije. Selektorki Tatjani Ječmenici Jevtić na raspolaganju su se stavile Dejana Radanović, Olga Danilović i Bojana Marinković.

Prvi protivnik bila je reprezentacija Bugarske, koju su naše devojke uspele da savladaju ukupnim rezultatom 2-1 u mečevima.

Prvi susret igrale su Olga Danilović (304. na WTA listi) i Izabela Šinikova (380. na WTA listi). Ovaj meč je bio debitantski nastup za 17-godišnju sprsku teniserku i uspela je da upiše prvu pobedu.

Olga je pobedila posle velike borbe i tri odigrana seta rezultatom 6-3, 6-7, 7-6.
Meč je bolje počela Bugarska igračica pošto je povela sa 3-1, ali je onda Danilovićeva nanizala pet gema za vođstvo u setovima. U istom ritmu nastavila je i u drugom setu, prva je stigla do brejka ali ga je u kasnije izgubila pa je set rešen posle taj-brejka. Trinaesti gem bolje je odigrala Šinikova i osvojila ga rezultatom 7-3. U trećem setu viđena su po tri brejka sa obe strane pa je set ponovo odlučen posle taj-brejka. Ovoga puta Olga je bolje počela, povela je sa 4-1 ali je onda stala i dozvolila protivnici da dođe do meč lopte, uspela je da je spasi i onda da serijom od tri poena upiše veliku pobedu.

Sledeći meč igrale su Dejana Radanović i Viktorija Tomova, 264. i 139. teniserka sveta. Našoj teniserki je ovo takođe bio prvi meč za Fed kup reprezentaciju Srbije, i ona je kao i Olga uspešno startovala.

Dejana je slavila rezultatom 6-3, 6-4 nakon 1 časa i 14 minuta igre.
Srpska teniserka je bolje otvorila meč i brzo stigla do velikog vođstva 5-1 uz dva brejka prednosti. Tomova je uspela da vrati jedan brejk ali je Radanovićeva drugi put uspela da odservira za osvajanje prvog seta. Bugarska teniserka je bolje počela drugi set, pošto je povela sa 3-1. Međutim, nakon toga, srpska teniserka je osvojila naredna pet gema i u desetom gemu spasila dve brejk lopte, da bi potom iskoristila svoju prvu meč loptu za konačnu pobedu.

U meču dublova, koji je igran bez rezultatskog značaja, bukarski par Aršinkova/Terzijska savladao je srpski par Danilović/Radanović sa 2-0, po setovima 6-3,7-6(8-6).

Meč sa Gruzijom na programu je u petak, od 9 časova ujutru po srednjeevropskom vremenu.