Fed kup: Srbija pobedila i Mađarsku

Fed Kup reprezentacija Srbije nakon pobede od 3-0 protiv Austrije, savladala je danas i Mađarsku u meču 2. kola “A” grupe u Budimpešti rezultatom 2-1. Prvi poen našem timu donela je Ivana Jorović koja je sa 6-1, 6-0 savladala Dalmu Galfi (WTA 615), a trijumf je donela Aleksandra Krunić koja je u dramatičkom meču sa 7-6(6), 0-6, 7-6(5) savladala najbolju igračicu Mađarske, Timeu Baboš (WTA 93). Poraz su ublažile Baboš i Jani pobedom u dublu protiv Jorović i Krunić sa 4-6, 7-6(2) 6-2.

rsz_alex_i_ivana

Mlada srpska teniserka Ivana Jorović je veoma lako, za manje od sat vremena igre, nadigrala 16godišnju Galfi prepustivši joj jedan gem u celom meču (6-1, 6-0).
Mnogo veća i neizvesnija borba viđena je u drugom meču u kome su se sastale dve teniserke iz najboljih 100 na svetu, Aleksandra Krunić i Timea Baboš. Prva do brejka došla je srpska teniserka jer je je povela sa 3-2. Mađarica je odmah uzvratila ribrejkom, a onda i preokrenula na 5-3. Krunićeva je izjednačila na 5-5, a onda su obe teniserke zadržale servis gemove, pa je pobednica prvog seta odlučena u taj-brejku. Krunićeva je stalno imala prednost mini brejka, došla je do set lopti, ali je Baboš izjednačila na 6-6, da bi srpska teniserka zadržala poen na svoj servis, a onda napravila mini brejk za 8-6 u taj-brejku prvog seta.

Drugi set protekao je u znaku Timee Baboš, jer nije prepustila nijedan gem Krunićevoj. Bilo je 6-0 za Baboš za manje od pola sata igre.
U trećem setu, kao i u prvom, Krunićeva je prva došla do brejka, povela *3-1, ali je dozvolila da se protivnica vrati i izjednači na 3-3. Naredni gemovi protekli su mirno, sve do 5-4 za Krunićevu kada se igrao duži gem na servis Baboš u kome je srpska teniserka propustila dve meč lopte. Mađarica je zadržala servis gem, a u narednom došla do brejka i imala priliku da odservira za pobedu i dovede svoju zemlju u egal u ukupnim pobedama. Krunićeva se nije predala. Neiskorišćene meč lopte, brejk protivnice, sve je zaboravila, vratila izgubljeni brejk i izborila taj-brejk. Srpska teniserka je u taj-brejku napravila mini brejk na samom kraju pri rezultatu 6-5, tako da je treći set dobila u taj brejku rezultatom 7-5 za konačnu pobedu od 2-1 u setovima. Ovo je bio treći međusobni duel dve teniserke, a prva pobeda Krunićeve.

Nakon mečeva u singlu, odigran je i meč u dublu, ali on nije imao rezultatski značaj. Jorović i Krunić su igrale protiv Baboš i Jani. Do rezultata 6-4, *5-4 za naš tim, teniserke iz Mađarske nisu ozbiljnije ugrožavale igru naših teniserki, ali su baš u tom 10. gemu drugog seta napravile ključni brejk. Mađarice su dobile drugi set u taj-brejku sa 7-2, a onda ubedljivo dobile i treći set sa 6-2 i tako ublažile poraz njihovog tima u konačnom zbiru.

Naše devojke obezbedile su prvo mesto u grupi i plasirale se u baraž koji se igra u subotu. U baražu našem timu protivnik će biti najbolja ekipa iz “D” grupe. U toj grupi se takmiče Belgija, Hrvatska, Letonija i Izrael. Direktan duel između Belgije i Hrvatske , koji se igra u petak, odlućiće o pobedniku te grupe i našem protivniku u subotu 7. januara.
Za Belgiju igraju Vikmajer, Flipkens, Mestaš i Van Ujtvank, a za Hrvatsku Konjuh, Vekić, Jurak i Vrljić.