Favoriti besprekorno

Zna se i prvi par četvrtfinala u ženskoj konkurenciji. To su Viktorija Azarenka i Agnješka Radvanska.

Azarenka je lako izašla na kraj sa ćudljivom Benešovom, prepustivši joj samo dva gema po setu, dok je Radvanska još lakše dobila Gerges, 6-1 6-1! Da li je to rezultat koji treba da plaši Azarenku, koja je svakako favorit u međusobnom meču, tek Radvanska je pokazala da je ove godine u formi na AO i da ima ambicija za nešto više od četvrtfinala.

Rafael Nadal je očekivano bez problema pobedi svog zemljaka Felisijana Lopesa, sa 6-4 6-4 6-2. Meč sličan svim dosadašnjim između njih dvojice. Felicijano jeste uspeo dva puta da pobedi Nadala, jednom davne 2003. godine i poslednji put u Kvinsu 2010. ali u svim ostalim mečevima nije uzeo ni set. Nije ni ovoga puta a bar to će pokušati Tomaš Berdih koji je u 4. kolu pobedio Almagra posle izgubljenog prvog seta i dobijana tri, sva tri u taj brejku. Ni Berdih nema mnogo uspeha protiv Nadala, tri pobede ali i poraze u poslednjih devet mečeva.