Endi Mari konačno osvojio prvu ATP titulu na šljaci

Endi Mari konačno je uspeo da osvoji jednu ATP titulu i na šljaci. On je u finalu Minhena (Nemačka, šljaka, ATP 250) savladao Nemca Filipa Kolšrajbera sa 7-6(4), 5-7, 7-6(4) nakon više od tri sata igre. Finale je trebalo da se odigra u nedelju ali je zbog jake kiše pomereno za ponedeljak. Mariju je ovo 32. titula u karijeri, dok je Kolšrajber ostao na pet titula.

mari

Kada je u pitanju finalni meč, u prvom setu nije bilo čak ni brejk prilike, pa je epilog prvog dela viđen u taj-brejku. Mari je bio uspešniji u tom delu igre sa 7-4 i tako je stigao na korak od pobedničkog pehara. U drugom periodu, Škotlanđanin i Nemac su razmenili po jedan brejk sredinom seta, a ključni detalj se odigrao u 11. gemu, kada je Kolšrajber još jednom oduzeo servis Mariju, a potom i u narednom odservirao za izjednačenje. Odlučujući set je bio gotovo identičan prvom, s tom razlikom što je nemački teniser imao jednu brejk šansu, ali nije uspeo da je realizuje. Usledio je novi taj-brejk u kome je ponovo bio bolji Endi Mari sa 7-4 i tako došao do prve ATP titule na šljaci.