Dušan Lajović stao u četvrtfinalu

Nakon veoma vazne pobede nad Fernandom Verdaskom, Dušan Lajović nije opravdao ulogu favrita u meču sa Lukom Vanijem. Naš teniser je porazen u četvrtfinalu ATP turnira u Sao Paulu (Brazil, šljaka) od kvalifikanta iz Italije sa 7-6, 7-6. Lajović je tako propustio veliku šansu da se plasira u polufinale ATP turnira.

duci

Dušan je odlično otvorio duel i već u uvodnom gemu oduzeo servis italijanskom teniseru, a potom i povisio na 2-0, posle sigurnog servisa. Italijan je u četvrtom gemu izvršio pritisak na servis Lajovića, što je urodilo plodom, iskoristio je četvrtu brejk loptu i poravnao rezultat na 2-2. Do kraja prvog dela igre nije bilo većih uzbuđenja, pa je odluka pala u taj-brejku. Lajović je imao prednost od 3-1, ali je Vani vezao pet poena i stigao do tri set lopte, Dušan je spasao dve, ali ne i treću, pa je italijanski teniser dobio set i došao na korak od polufinala.

Epilog drugog seta je bio identičan prvom. Igrači su bili sigurni na svoj servis, pa je taj-brejk ponovo bio odlučujući faktor. Vani je ponovo bio uspešniji i imao više koncentracije u završnici, pa je i drugi taj-brejk rešio u svoju korist 7-4 i izborio plasman u polufinale turnira u Sao Paulu.