Lajović ispao na startu

dusan lajovicIako je prošle sezone igrao odlično u Indijan Velsu, ove godine naš teniser zaustavljen je već u prvoj rundi. Lajović je u dva seta za 71 minut igre izgubio od Federika Delbonisa sa 6-4, 6-3. Ovim porazom Lajović će izgubiti poene, pa će na novoj listi pasti za nekoliko mesta. Protivnik Argentincu u 2. kolu biće Kevin Anderson (16. nosilac).

Argentinac je bez mnogo muke dobio duel sa nešto bolje rangiranim vršnjakom iz Srbije. U prva četiri gema obojica su napravili po jedan brejk i bilo je 2-2, a u devetom gemu Delbonis je još jednom oduzeo Lajovću servis za vođstvo od 5-4. Servirao je za pobedu u prvom setu i slavio sa 6-4. U drugom delu meča Delbonis je vešto čuvao svoj servis, a Lajović je čak dva servis gema prepustio protivniku. Argentincu je to bilo i više nego dovoljno za osvajanje drugog seta sa 6-3 i ukupnu pobedu od 2-0.