Dupli poraz Troickog

Najbolji francuski teniser Žo-Vilfrid Conga plasirao se u četvrtinale drugog gren slema sezone, Rolan Garosa u Parizu. On je u meču 4. kola ubedljivo savladao srpskog tenisera Viktora Troickog rezultatom 3:0, po setovima 6:3, 6:3, 6:3. Meč je trajao sat i 48 minuta.

Troicki sa igrom koju je pružio protiv Conge nije imao previše šansi za pobedu. Loše je otvorio prvi set, u kojem je Francuz brzo stigao do brejka, koji je uspešno sačuvao do kraja za vođstvo od 1:0.

Conga je odmah na startu drugog seta imao priliku za brejk, ali je tada Viktor uspeo da se odbrani i spase svoj servis. Igrači su bili sigurni na svoj servis sve do sedmog gema, koji je praktično i rešio drugi set. Conga je uspeo da uzme brejk, a onda na svoj servis stigne do nedostižnih 5:3. Još jednim brejkom Conga je stigao do 2:0 u setovima.

viviaU trećem setu viđena je maltene preslikana situacija. Conga je uzeo brejk u šestom gemu, poveo sa 4:2 i potom iskoristio drugu meč loptu u devetom gemu i plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa, izjednačivši tako svoj najbolji dosadašnji rezultat na ovom gren slemu.

Conga će u četvrtfinalu igrati sa Rodžerom Federerom koji je sa 3:2 eliminisao još jednog Francuza Žila Simona.

Posle poraza u singlu, Viktor je izašao da igra dubl sa Anderasom Sepijem iz Italije. Međutim, ni tu se nije proslavio pošto su Troicki i Sepi poraženi od Španaca Granoljersa i Lopeza sa 6:3, 6:2.

Posle meča Viktor je izjavio:

Sama činjenica da sam prvi put igrao na Šatrijeu je uticala na moj početak meča. Zaista je teren drugačiji u odnosu na druge, posebno zato što sam ja igrao na ovim manjim. Ovaj teren je ogroman, posebno iza osnovne linije, tako da je utisak skroz drugačiji. Imao sam problema da se naviknem na sam teren, bilo je neugodno, ali to nije opravdanje. Žo je igrao prilično dobro, ja sam igrao pasivno, ne kako sam hteo i planirao. Nije mi davao puno vremena, diktirao je tempo, bilo je vetrovito i to mi nije išlo u korist, ali on je bio puno bolji i nisam imao puno šansi“, rekao je Troicki, „Bio sam dosta iza linije. Protiv njega se mora biti ofanzivnije, a sada nisam uspevao da ja držim ritam, on je rešavao poene svojim forhendom, kretao se sjajno tokom celog meča. Jednostavno, krivo mi je što nisam igrao svoj najbolji tenis, ali sam zadovoljan postignutim. Manje mnogo boli ovaj poraz, nego onaj pre dve godine, tako da mi je gledajući sa te tačke mnogo lakše“.