Dubai: Krajinović preko Bagdatisa do četvrtfinala

Srpski teniser se plasirao u četvrtfinale turnira iz serije 500 u Dubajiu, pošto je pobedio Kipranina Markosa Bagdatisa, posle sat i 49 minuta igre.

Posle pobede nad Tomasom Fabijanom na rođendan, Krajinović je u drugoj rundi savladao  Bagdatisa rezultatom 2-0, po setovima 7-6 (7-2), 6-4.

Kiparski teniser je bolje otvorio meč, odmah je oduzeo servis Krajinoviću, a kod 2-0 imao je i brejk loptu, posle koje je mogao da dođe do dva brejka prednosti. Na sreću, momak iz Sombora je tada odigrao odlično, a potom i uspeo je da vrati izgubljeni brejk. Do kraja seta obojica su čuvala svoj servis, a u taj breku je naš igrač odigrao mnogo zrelije i prepustio iskusnom Bagdatisu samo dva poena.

Filip je spasao četiri brejk lopte u prvom gemu, a nakon toga protivniku nije dozvolio da dođe do prilike da mu oduzme servis. On je to učinio u devetom gemu, kada je napravio brejk “sa nulom”, a onda je mirno priveo meč kraju i opravdao ulogu 7. nosioca na ovom turniru.

U borbi za polufinale protivnik će mu biti 74. teniser sveta Jevgenij Donskoj iz Rusije, koji je ubedljivo salvaldao 4. nosioca Damira Džumhura iz Bosne i Hercegovine rezultatom 6-1, 6-1. U jedinom dosadašljem meču, Krajinović je slavio sa 5-7, 7-6(9-7), 6-1 na Serbia Openu u Beogradu 2010. godine.