Đoković u četvrtfinalu US Opena

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale US Opena, pošto je bez izgubljenog seta savladao Žoaa Souzu iz Portugala.

Šesti nosilac na poslednjem Grend slem turniru sezone obezbedio je plasman u četvrtfinale pošto je slavio rezultatom 3-0 (6-3, 6-4, 6-3).

Novak Đoković je još jednom morao da odrađuje posao po teškom vremenu i to je u određenim momentima napravilo probleme srpskom teniseru.

Pored teških uslova za igru Novak je naspram sebe imao i raspoloženog rivala koji je pokazao najbolju partiju u mečevima sa srpskim teniserom.

Đoković je prvi set dobio rutinski, sa dva brejka u trećem i devetom gemu završio je posao za nepunih 40 minuta i napravio dobar uvod jer je nastavak meča doneo mnogo iskušenja.

Tokom drugog seta Žoao Souza odigrao je odličan tenis. Prvi je stigao do brejka ali je Nole na vreme uzvratio i dodao gas u finišu čime je praktično prelomio meč.

U pauzi između drugog i trećeg seta Novak je na kratko otišao do svlačionice, a već nakon prvog gema obavestio je sudiju da želi pomoć doktora. Po završetku trećeg gema trećeg seta Novak se povukao u svlačionicu, ali nakon iskorišćenog medicinskog tajmauta nije bilo jasno u čemu je problem i šta ga je mučilo.

Baš kao i u drugom setu Đoković u završnici dodaje gas, u osmom gemu vezuje četiri savršene bekhend paralele i pravi brejk. Na kraju ritinski dovršen posao i trijumf koji Novaka vodi u četvrtfinale.

A protivnik u borbi za polufinale biće mu neočekivano 55. igrač sveta, Džon Milman iz Australije. Australijanac je napravio senzaciju i izbacio sa turnira drugog nosioca Rodžera Federera posle četiri odigrana seta (3-6, 7-5, 7-6, 7-6). Đoković i Milman su do sada odigrali jedan duel, i to ove godine na travnatoj podlozi u Kvinsu kada je naš teniser ostvario ubedljivu pobedu u dva seta rezultatom 6-2, 6-1.