Đoković slomio otpor Ramosa za 4. kolo

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u četvrto kolo Mastersa u Indijan Velsu pošto je posle sat i 25 minuta igre savladao Alberta Ramosa sa 7-5, 6-3. Novak će se u borbi za četvrtfinale sastati sa domaćim teniserom Džonom Iznerom sa kojim je do sada igrao sedam puta, a prvi teniser sveta pobedio je u pet mečeva.

djokovic

Već u uvodnom gemu susreta Ramos je oduzeo servis Novaku, a potom poveo sa 2-0 i 3-1. Usledila je onda serija Novaka od četiri gema, koja mu je donela vođstvo od 5-3. Španac je ipak uspeo da vrati brejk zaostatka, izjednači na 5-5, ali je sve dileme prvi teniser sveta rešio u 12. gemu dobivši ga, a sa njime i set sa 7-5. U drugom setu je Novak spasao dve brejk lopte u trećem gemu, a jedini brejk napravio je u osmom gemu i bio mu je dovoljan da posle sat i 25 minuta igre reši pitanje pobednika dobivši drugi set rezultatom 6-3.

Đoković je meč završio sa 18 direktnih poena i 32 neiznuđene greške, dok je Španac imao 6 vinera i 28 grešaka.