Đoković u novom četvrtfinalu Indijan Velsa

Novak Đoković uspeo je u 4. kolu Indijan Velsa da pobedi Džona Iznera sa 6-4, 7-6, što mu je bio šesti trijumf u osam okršaja s Amerikancem. Za plasman u polufinale prvi teniser sveta igraće sa Bernardom Tomićem, koji je u tri seta savladao Tanasija Kokinakisa. Novak je sa Tomićem do sada igrao tri puta i ima isto toliko pobeda, poslednji put 2012. godine.

rsz_novak_djokovic

Iznera je sjajno služio prvi servis, imao je 78 % ubačenog prvog servisa, dok je u nekim delovima duela taj procenat bio i bolji. Ali, ne smatra se  bez razloga da Novak ima najbolji retern na svetu. Pronašao je način za zaustavi Iznerove “bombe” i na kraju slavi bez izgubljenog seta.

Jedine dve prilike za brejk u prvom setu imao je Đoković u sedmom gemu, kada  je na Iznerov servis poveo sa 40-0 i drugu brejk loptu pretvorio u vođstvo od 4-3, pa je posle pola sata igre vodio dobio prvi set 6-4. U drugom je Amerikanac pružio znatno bolju igru na Novakov servis. U četvrtom gemu je  propustio dve brejk lopte greškama iz forhenda. Do kraja nije bilo brejk prilika. U taj-brejku Novak je prvi vođstvu 6-4 propustio meč loptu, ali ne i drugu, dočekao je Iznerovu grešku i slomio otpor Amerikanca u drugom setu posle 63 minuta igre i dobio meč sa 2-0.