Đoković siguran za polufinale

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale turnira u Dohi nakon pobede nad Radekom Štepanekom iz Češke u dva seta. Sledeći rival Španac Fernando Verdasko.

Đokoviću je bilo potrebno sat i po vremena igre da savlada Češkog veterana, rezultat je bio 6-3, 6-3. Poseban problem dvojici tenisera danas je pravio snažan vetar zbog kog nije bilo ni mnogo gledalaca.

Najbolji srpski teniser je dobro počeo meč, brzo stigao do brejka, ali je u jednom trenutku svoj nivo igre podigao i Štepanek. Uspeo je da vrati brejk, ali je potrošio mnogo energije i Novak je odmah u narednom gemu došao do nove prednosti, a potom i vođstva u setovima.

Đoković je i drugi set lako dobio, identičnim rezultatom, iskoristio prvu meč loptu na servis Štepaneka, overio drugi brejk u setu za konačnih 6-3, 6-3.

U borbi za finale protivnik će mu biti Fernando Verdasko, koji je savladao Iva Karlovića (6-2, 7-5).  U međusobnim duelima tenutno je 8-4 u korist srpskog tenisera.