Đoković se malo mučio ali pobedio Kližana

Novak Đoković uspešno je otpočeo odbranu titule na mastersu u Majamiju pošto je sa 6-0, 5-7, 6-1 savladao Martina Kližana. Najbolji svetski teniser je silovito počeo ovaj duel, ali kako je meč odmicao Slovak je delovao sve bolje. Uspeo je nekako da dobije drugi set, ali je onda Đoković ušao u treću brzinu i lako se plasirao u 3. kolo gde će se sastati sa Stivom Darsisom, 84. teniserom na ATP listi, koji je sa 2-1 pobedio Žila Milera.

BNP Paribas Open - Day 14Đoković je imao fantastičan početak meča. U prvom setu nije prepustio protivniku nijedan gem i uz tri brejka prednosti slavio je sa 6-0 za samo 23 minuta tenisa.

Na startu drugog seta kreću problemi. Već u prvom gemu Kližan mu je oduzeo servis, ali jeNovak odmah uzvratio ribrejkom. Nekoliko gemova kasnije još jednom su razmenili brejkove, a onda je slovački teniser osvojio Noletov servis gem za vođstvo od 6-5. Servirao je za izjednačenje i iskoristio prvu set loptu za 7-5.

U trećem setu Novakova igra ponovo menja pravac. Iskoristio je dve od četiri brejk prilike, čuvao svoj servis i dobio ovaj deo meča sa ubedljivih 6-1.