Đoković preslišao Soka

Novak Đoković je u četvrtfinalu mastersa u Montrealu, pošto je u osmini finala rutinski savladao Džeka Soka rezultatom 6-2, 6-1. Ovo im je bio prvi međusobni duel, a srpski teniser nije ostavio ni gram nade američkom teniseru da bi eventualno mogao da pripredi iznenađenje. Sok je za 55 minuta uspeo da osvoji samo tri gema. U narednom kolu Novak igra sa  Ernestsom Gulbisom koji je eliminisao Donalda Janga. novakPrvi teniser sveta je prvi set dobio posle pola sata igre. I jedan i drugi su na startu lako držali svoje gemove. Novak je igrao rutinski svoju igru i čekao momenat da napadne rivala. Sok se dobro nosio i odolevao prvom teniseru sveta do šestog gema. Tada je poklekao prvi put u setu, pa je Đoković napravio brejk i poveo sa 4-2, a onda u osmom gemu na servis Amerikanca iskoristio prvu set loptu za 6-2..

Brejk prednosti Novak je u drugom setu napravio u četvrtom gemu i poveo sa 3-1. Potvrdio je brejk za veliku prednost od 4-1, a do kraja meča Sok nije uspeo da uzme više ni gem za konačnih 6-1.