Đoković ponovo u tri seta

Meč između Novaka Đokovića i Fernanda Verdaska trajao je dva sata i 23 minuta, a srpski teniser je pobedio rezultatom 7-6, 6-3, 6-4. U borbi za četvrtfinale Đokovića očekuje duel sa Žilom Milerom.

Prvi set imao je dramatičnu završnicu. Novak je imao čak šest brejk prilika, a nije iskoristio nijednu, pa smo kraj ovog seta gledali u taj-brejku. Ovaj deo meča Đoković je dobio posle četiri set lopte, sa 10-8.

nole

U drugom delu meča Nole je bio nešto ubedljiviji. Iskoristio je jednu od četiri brejk lopte, dok je Verdasko svoje tri propustio. Ipak, Đokoviću je i ovoga puta trebalo četiri pokušaja da osvoji set – iskoristio je četvrtu šansu i slavio u ovom delu meča sa 6-3.

Jedini brejk u trećem setu napravio je Novak u petom gemu za vođstvo od 3-2. Srbin je ovu prednost sačuvao sve do kraja seta, koji je dobio sa 6-4.