Đoković siguran na startu turnira

Novak Đoković je odbranu trofeja na Vimbldonu počeo pobedom nad nemačkim teniserom Filipom Kolšrajberom rezultatom 3-0, po setovima 6-4, 6-4, 6-4. Bilo je Novaku potrebno malo vremena da pronađe ritam i pravu igru za rivala. Videlo se na startu da je malo zarđao, jer nije igrao od finala Rolan Garosa, a ovo je bio i njegov prvi meč na travi ove sezone. Međutim, nije bilo razloga za brigu, igrao je koliko mu je bilo potrebno za trijumf nad Kolšrajberom, te nije dozvolio iznenađenje, iako je nemački teniser na momente opasno pretio, mada ponajviše zahvaljujući greškama prvog teniser sveta. noleDobro se držao Nemac tokom prvog seta iako je Nole prvi napravio brejk i poveo sa 2-0. Kolšrajber je odmah uzvratio ribrejkom što mu je dalo samopouzdanje, pa je prvo spasao dve brejk lopte, a onda i imao tri šanse da ponovo šokira prvog tenisera sveta. Ali, Nole je ovog puta odbio napade Nemca, a onda u desetom gemu napravio brejk i set loptu.

Deseti gem je nemačkom teniseru bio koban i u drugom setu. Do tada su jedan i drugi bili sigurni na svoj servis, ali je Nole u finišu ozbiljno izvršio pritisak na servis Kolšrajbera koji se nije snašao, pa je posle skoro sat i po igre bio u zaostatku dva seta. Nole je sa 3-1 otvorio treći deo igre ali je Nemac odmah uzvratio ribrejkom nakon dve greške i duple servis greške prvog tenisera sveta. Ipak, kao u dva prethodna seta, Novak “lomi” Nemca u desetom gemu za pobedu od 3-0 posle 125 minuta igre.