London: Đoković ponovo bolji od Marija

U drugom meču na Završnom turniru sezone za oba tenisera, Novak Đoković i Endi Mari igrali su svoj 17i duel u profesionalnoj karijeri. Rivalstvo koje ima potencijal da smeni rivalstvo Rafaela Nadala i Rodžera Federera, odlučeno je, kako i dolikuje, u trećem setu. Po prvi put, susreli su se na Završnom Šampionatu, a sedmi put ove sezone, podelivši prethodnih šest duela na po tri pobede, odnosno poraza za svakog.

Prvi na servisu, bio je Novak Đoković .
Nakon što je  došao da brejka prednosti na startu meča, Endi Mari nije imao mnogo problema da održi prednost i privede set kraju rezultatom 6-4.

Djokovic 15:0 30:0 40:0 1-0

Drugi set je, za razliku od prvog počeo daleko bolje za srpskog tenisera, jer je svoj početni gem uzeo sa nulom. Međutim, već u sledećem servis gemu, Mari je zapretio brejkom, koji Novak ovaj put spašava. To je, pokazaće se, bio preloman momenat u setu.
Nakon osvajanja još jedno servis gema sa nulom , Novak koristi prvi brejk loptu u meču na Škotov servis, a zatim  sigurno privodi set kraju rezultatom 6-3!

Treći set za promenu počinje Marijevim servisom, koji sigurno dobija. Ali, nakon toga, Đokovićpostaje dominantniji teniser, a Mari nastavlja sa greškama dopuštajući srpskom teniseru  brejk prednosti za 2-1. Nakon 3-1 usledio j jedna desetominutni gem, gde je Novak za malo promašio bekhend paralelu i propustio šansu za dupli brejk. Međutim, pri rezultatu 4-2, Srbin dobija još jednu priliku, ali lošijim riternom i nju propušta. Nakon toga, Škot s epotpuno vraća u meč i preokreće rezultat od 2-4 na 5-4 u svoju korist i, kao u Šangaju dolazi an 30-15 i 2 poena od pobede. Međutim, Novak dbrom igrom vezuje tri brejka i rešava meč u svoju korist rezultatom 7-5

Djokovic 15:0 15:15 30:15 40:15 4-2
Murray 0:15 0:30 15:30 40:30 40:40 40:A 40:40 A:40 40:40 A:40 40:40 A:40 40:4040:A 3-2
Djokovic 0:15 15:15 30:15 40:15 3-1
Murray 0:15 0:30 0:40 15:40, Brejk 2-1
Djokovic 15:0 15:15 30:15 40:15 1-1
Murray 15:0 30:0 40:0 0-1

Prethodno, Đoković je na ovom turniru dobio Žoa Vilfreda Congu, rezultatom 2-0, dok je Endi Mari izborio pobedu nad Tomašom Berdihom od 2-1.

Večeras na programu je duel između Berdiha i Conge koji može rešiti već prvog polufinalistu. Ako Conga trijumfuje, to će biti Novak, dok ako Berdih bude pobednik, stvari će do kraja ostati neizvesne.