Đoković lako sa Pospišilom

????????????????????Petostruki osvajač Australijan opena Novak Đoković pobednom je otpočeo učešće na ATP turniru u Dubaiju. On je za 80 minuta igre savladao Vašeka Pospišila rezultatom 6-4, 6-4. Naredni protivnik najboljeg tenisera sveta biće Andrej Golubjev sa kojim Đoković ima skor 3-0.

U prvom delu meča Novak je ključni brejk napravio u devetom gemu iskoristivši drugu brejk priliku, a sa prvim problemima na meču suočio se sredinom drugog seta. Iako je srpski teniser prvi napravio brejk, Pospišil je preokrenuo i na 3-2 je imao dve vezane brejk lopte. Uspeo je Đoković da anulira zaostatak i već u sedmom gemu da stigne do novog brejka za 4-3. Stečenu prednost sačuvao je do kraja seta koji je osvojio istim rezultatom kao i prvi 6-4.

Prvi nosilac na turniru, Novak Đoković u meču 1. kola upisao je 17 vinera i 23 greške, dok je Popišil imao 16 direktnih poena i 38 neiznuđenih grešaka.

Podsetimo, Novak je juče u paru sa Laslom Đereom izgubio na startu turnira u dubl konkurenciji.